چگونه زخم زبان مردم درباره ازدواج نکردن را تحمل کنیم؟

پرسش:

اين نامه را در حالي مي نويسم كه قطرات اشك بر گونه ام جاري است دختري 29 ساله ام متدين و خداشناس و در زندگي همواره بر خدا توكل داشته ام مشكل من داشتن خويشان و فاميلهاي خدانشناس و بي ايمان است كه از بخت بد همسايه ما نيز هستند به كوچكترين بهانه اي ازدواج نكردن مرا به رخ خانواده ام مي كشند و با زخم زبان و حرفهايي كه از گفتن آن شرم دارم دل و جان من و خانواده ام را آزاد مي دهند بدون خواستگار نيستم ولي نمي دانم بعد از يكي دو جلسه آمدن چه مي شود كه ديگر نمي آيند. متأسفانه در شهر ابهر به دخترهاي متدين اهميت نمي دهند و به قسمت هم اعتقاد ندارند. بعد از خداي كريم پناهم شماييد از شدت غصه و ناراحتي دائم سر درد دارم و گاهي تصميمهاي احمقانه اي نيز مي گيرم ولي ترس از خدا و عذاب قيامت مانع انجام اين تصميمات است شما را به امام رضا "ع" قسم مي دهم كه حاجت مرا و نجات مرا از دست چنين آدمهاي خدا نشناسي را طلب كنيد.

پاسخ:

با سلام و احترام

در ابتداي سخن، شما بايد به خداوند متعال توكل داشته باشيد و از هيچ كس هراسي نداشته باشيد و اين موضوع را بايد به شما متذكر شوم كه تقدير هر كس را خداوند به گونه اي آفريده است بلكه بايد صبر كنيد و ببينيد كه خداوند متعال چه صلاح و خيري در پيش دارد پس بايد به قضا و قدر الهي اعتقاد داشته باشيد كه انشاءا... هر زمان كه خود خداوند صلاح دانست و خير شما در آن بود ازدواج كنيد و از خداوند همسري با ايمان و با اخلاق خوب بخواهيد.

پس نبايد شما خودتان را ناراحت كنيد و از لطف خداوند نااميد نشويد و اين را هم بدانيد كه شايد هنوز زمان ازدواج شما نرسيده است يعني هنوز قسمت نبوده كه شما ازدواج كنيد پس متانت و وقار خود را حفظ كنيد و ايمان خود را از دست ندهيد و به فاميل ها و همسايه هايتان هم اعتنايي نكنيد و بگذاريد كه حرف خودشان را بزنند و فقط به خداوند اميد داشته باشيد. پس بايد خدا را هم شكر كنيد كه شما را دوست دارد و نخواسته همسري كه ايمان كامل ندارد و يا اخلاق خوبي ندارد با شما ازدواج كند و ممكن است ك در آينده اي نه چندان دور انشاءا... همسري با ايمان و اخلاق خوب نصيب شما شود.

بنده هم در پيشگاه امام رضا "ع" براي شما دعا خواهم كرد.

مؤسسه پيوند با امام (ره)

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 2 سال کنکور دادم و به حد اید ال که قبولی در پزشکی بود نرسیدم والان پدرم دایما زخم زبان به من می زند .دیگران هم مثل یه بیچاره به من نگاه می کنند البته بنده در رشته رادیو لوژی قبول شدم ولی گاهی از حرف های مردم به خصوص پدرم اشکم در میاد...

سلام من 2 سال کنکور دادم و به حد اید ال که قبولی در پزشکی بود نرسیدم والان پدرم دایما زخم زبان به من می زند .دیگران هم مثل یه بیچاره به من نگاه می کنند البته بنده در رشته رادیو لوژی قبول شدم ولی گاهی از حرف های مردم به خصوص پدرم اشکم در میاد واینکه خودم وبه شدت اذیت می کنم تو رو خدا بگید چی کار کنم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
اهمیتی ندید و در همون رشته بهترین باشید تا ثابت کنید خودتون رو. اعتماد به نفستون رو ارتقا بدید و بدونید میشه در هر رشته ای بهترین بود.

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

دانــــــلود های مفیـــــــــــــــــــد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

بیشترین دانلود ها

جدیدترین مطالب سایت