به دختري از اقوام نزديك علاقه‏ مند شده ‏ام!

پرسش:

جواني دبيرستاني هستم که به دختري از اقوام نزديك علاقه‏ مند شده ‏ام، به گونه‏ اي كه مي‏خواهم حتماً با او ازدواج كنم. لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

پاسخ:

با سلام و ادب

از اين كه ما را محرم اسرار مي‏دانيد سپاسگزاريم. البته حق يك جوان است كه درباره همسر آينده خود تصميم بگيرد، به ويژه جواني مانند شما كه از عفت و پاكي برخورداريد و براي خدا علاقه داريد، نه از روي شهوت.
برادر گرامي، شما هنوز در سن و سالي نيستيد كه بخواهيد روي اين امر حساس فكر كنيد. شما هنوز محصل دبيرستان هستيد و بعد از آن بايد به دانشگاه برويد يا سربازي و بعد از طي اين مراحل تازه اولين مشكل داشتن شغل مناسب ميباشد. اگر چه شما از هم اكنون اين حق را داريد كه همسري خوب و مناسب براي خود انتخاب كنيد، اما ريشه دادن به عشقي كه در حال حاضر توان وصال بر آن را نداريد، كار اشتباهي است. پس خوب است رفتار عاشقانه را به كرداري عاقلانه تبديل كنيد. در عين حال يك راه براي شما مي‏ماند و از اين كه شايد نصيحت براي جوان عاشق، كاري منطقي نباشد، به اين راه متول شويد:
اگر با بعضي از افراد فاميل، صميمي هستيد، مثلاً با مادر، خواهر بزرگ تر، عمه، پدر بزرگ و يا افراد ديگر موضوع را مطرح كنيد تا در صورت صلاح ديد با حمايت بزرگ ترهايي كه از تجربه هايي گران قدر بهره‏مند هستند، برخوردار شويد، شايد آن‏ها با هم قول و قرارهايي را بگذارند.
البته باعث افتخار است جواني چون شما داراي ايماني بالا مي‏باشد و از هرگونه تماس با نامحرم خودداري مي‏كند و شخصي را براي خود برگزيده كه از حيا و عفت بالايي برخوردار است.
خداوند اگر به انسان‏ها قوه و غريزه شهواني داده است، در كنار آن اراده و عقلي قدرتمند نيز داده است و اين نعمت خدادادي بهترين واسطه فيض الهي مي‏باشد.
بعضي از انسان‏ها به جاي آن كه از عقل و هوش و نيز از تجربه و نصيحت بزرگ‏ترها و بالاتر از همه از وصايا و سفارش‏هاي دين بهره بگيرند، براي رسيدن به خواسته خود، رو به خدا مي‏كنند و بي واسطه حاجت خود را طلب مي‏كنند، در حالي كه چون بسياري از درخواست‏ها از مصلحت برخوردار نيست و يا زمان آن نرسيده است، به اجابت نمي‏رسد و دعا كنند مأيوس مي‏شود كه يأس از علامت‏هاي شيطان است.
بنابراين راه كار آن است كه با شخص مطمئن و عاقلي مشورت نماييد، سپس به خانواده دختر بگوييد: فعلاً مي‏خواهيم قولش را بدهيد. البته با دختر صحبت شود، اگر قولش را دادند، آن وقت نوبت به راه كارهاي بعدي مي‏رسد. حتماً با ما مكاتبه نموده و نتيجه را به ما بگوييد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

جدیدترین مطالب سایت