من دحتر قبلی نيستم و به يك دختر فاسد تبديل شده ام!

پرسش:

من دختري هستم 14ساله من اول دختري سنگين بودم اما از وقتي خانه مان را به شهر آورده ايم من دحتر قبلا نيستم آن سنگيني وحجاب اول را ندارم و به يك دختر فاسد تبديل شده ام همه ي پسرهاي محل من را مي شناسند ومن فقط يك بار با يكي از آن ها حرف زده ام از روزي كه با او حرف زده ام هر روز به در خانه يمان مي آيد مي گويد شماره بده يا با من دوست شو،آبروي مرا برده وهمه مي دانند كه او دنبال من است وهر وقت مرا مي بيند سوت مي زند دست تكان مي دهد آبروي من را به طور كلي برده من مخواهم مدرسه ام را عوض كنم ولي پدر ومادرم نمي دانند ومي گويند تو بايد همين جا بروي من چه كار كنم؟

پاسخ:

با سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی

خدمت شما عرض کنم که قوانين و احكام الهي براي سعادت و خوشبختي انسان ها تنظيم شده است و هدف خداوند براي تنظيم آن و تكليف  بر انسان ها سود و نفع خود نبوده است ، بلكه تنها سود آن براي خود انسان ها است و اگر زنان را به حفظ حجاب دعوت كرده و در روابط آنان با نامحرمان حريم هايي قرار داده ، از روي بخل و... نيست ؛ بلكه تنها هدف ، براي آسايش ، امنيت ، حرمت ، حفظ شخصيت و ... زنان است . مقررات و قوانين دين مقدس اسلام با فطرت پاك انسان هماهنگى كامل دارد, زيرا طراح هر دو يكى است  و هر دو به يك سر چشمه باز مى گردد. وجود انسان را با فطرت پاكش خداوند متعال آفريد, و قوانين تا بناك اسلام راه خداوند مهربان براى تأمين خوش بختى انسان فرستاده است.

يكى از اين مقررات انسان ساز, حفظ حجاب و داشتن عفت براى زن است . اسلام به زن دستور مى دهد كه حيا وعفت و حجاب خويش را مراعات كند و براى او پوششى بيش تر از پوشش مرد و رفتارى سنگين تر و با و قارتر ازرفتار مرد توصيه مى كند. حتي در برخي روايات آمده كه زنان بايد در مقابل مردان رفتاري متكبرانه داشته باشند تا موجب طمع و هس ورزي آنان قرار نگيرند.

خوشبختانه شما با برخي از آسيب ها و پيامدهاي سبك بودن حجاب و برخورد با پسران ، روبرو شده و آشنا شديد و از آن رنج مي بريد و به خوبي مي يابيد كه حفظ حجاب و عفت چگونه مي تواند براي يك زن مصونيت به وجود آورد و بي حجابي و ارتباط آزاد چگونه مي تواند شخصيت فردي و اجتماعي يك زن و دختر را آسيب رساند.

متاسفانه براي شما كه در سنين ابتدايي جواني قرار داريد ، مسئله اي كه در سوال آورديد ، ناراحت كننده است.

اميدورايم كه با توجه به گفته و عمل به توصيه هايي كه ارائه مي دهيم ، به مرور زمان مشكل تان كاملا حل شود. توصيه ما به شما اين است كه :

اولا: رابطه خود را با خدا و احكام الهي بيشتر كرده و ايمان خود را به خدا تقويت نماييد و از او كمك بجوييد كه مطمئنا ياور و پشتيبان تان در اين موضوع و تمام مراحل زندگي خواهد بود.

ثانيا : حجاب خود را كاملا حفظ نموده و در كوچه و خيابان چنان با وقار و سنگين راه برود كه تير نگاه جوانان هرزه اجازه ورود به شخصيت او را نداشته باشد.

ثالثا : به سخنان و نگاهها و حركات آن پسر(سوت و..) و ديگر پسران هيچ توجه واهميتي ندهيد . با بي اعتنايي آنها را شرمنده خواهيد كرد و يا به مرور زمان از كار خود خسته شده و از شما روي گردان مي شوند.

سعي كنيد كه هيچ عكس العمل گفتاري يا حركتي در مقابل آنها نداشته باشيد . در غير اين صورت آنها را حريص تر خواهيد كرد و كار خود را بيشتر ادامه خواهند داد.

بنابراين بايد موقع بيرون رفتن از خانه كاملا حجاب خود را رعايت كنى و ابدا اعتنايى به پسر موردنظر و پسران ديگر نكنى و چنان با وقار و سنگين حركت كنى كه جوانان بى بند و بار جرأت نگاه و حرف بد زدن رانكنند و اگر حرفى شنيدى , با بى اعتنايى تنفر خود را برسانى و اگر  باز آن پسر ايجاد مزاحمت كرد و اين عمل خود را تكرار كرد , پدر و مادرت را در جريان بگذارى , چون پدر و مادر خير خواه فرزندان هستند و به بهترين صورت مشكل تورا حل خواهند كرد. به هيچ وجه نبايد خيال كنى اگر پدر و مادرت مطلع شوند, بد خواهد شد.

در پايان اميدواريم كه اين مسئله ، تجربه اي لازم براي شما دختر جوان و ديگر دختران باشد ، تا با حفظ وقار ، عفت و حجاب ، مصونيت براي خود و اجتماع را تضمين كرده و به ارمغان آوريد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

دانــــــلود های مفیـــــــــــــــــــد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

بیشترین دانلود ها

جدیدترین مطالب سایت