آيا زن شوهر دار بخاطر رفع نیاز جنسی اش ميتواند صیغه شود؟

پرسش:
شوهرم به بيماري شديدي مبتلاست، سال هاست كه ارتباط اتاق خواب مان تعطيل شده است و بنا به گفته پزشكان تا آخر هم تعطيل خواهد بود. من او را دوست دارم و نمي خواهم تركش كنم چون وجدانم قبول نمي كند حالا كه بيمار شده او را رها كنم. اما من هم انسان هستم و نياز جنسي دارم. با مشاوري مشورت كردم گفت براي تخليه شدن انرژي جنسي ات برو بازار خريد و به بهانه هاي مختلف با مردان هم كلام شو در خريد اجناس و چك و چانه بزن يا با اقوام مرد سخنانت را طولاني كن. وقتي گفتم اينها با مسائل ديني مغايرت دارد گفت اسلام براي شما كه شوهرتان مشكل دارد: دو راه حل قرار داده يك طلاق و دوم ازدواج موقت. آيا سخنان او درست است؟ اگر نه من چه كنم كه به گناه آلوده نشوم اسلام براي امثال من چه تدبيري دارد؟
2. آيا سخن گفتن اين خانم براي رفع نياز جنسي اش كه از شوهرش به هيچ وجه برآورده نمي شود «ضرورت فيزيولوژيكي و يا رواني» محسوب نمي شود؟
3. - این مساله بالاتفاق مورد تائید مجتهدین است یا فقط از تحریر الوسیله این حکم استخراج شده؟
4. آیا فتوائی مبنی بر امکان نکاح موقت یا دائم برای زن شوهردار در چنین شرایطی یا شرایط مشابه از مجتهدی صادر شده با خیر.
پاسخ:
با سلام و عرض ادب
این مشاور آدم بسیار مزخرف و بی وجدانی بوده است.

سخن گفتن ومعاشرت با نامحرم بایدبرای رفع ضرورت باشذ واضافه بر آن می تواند زمینه گناه را فراهم نماید .
-اما برای آلوده نشدن به گناه :
پرهیز از ارتباط غیر ضروری با نامحرم ویا درصورت لزوم جداشدن وازدواج مجدد است.
اما ازدواج موقت در صورتی جایز است که پس از طلاق ونگه داشتن عده باشد. 1
2. سخن گفتن این خانم با مردان بیگانه نه تنها باعث رفع نیاز جنسی اش نمی شود بلکه آنرا تشدید می کند و ممکن است موجب رفتارهای غیر منطقی و غیر عاقلانه گردد .
این زن اگر می تواند باید خود را کنترل کند وگرنه باید از شوهرش جدا شده و با رعایت شرایط شرعی ازدواج مجدد نماید .
3.مسائل 3و4 مورد اتفاق فقهاست ازدواج زن شوهر دار زناست و فتوایی مبنی بر اجازه ازدواج برای زن شوهر دار سراغ نداریم .
نكته:
با توجه به پاسخ‌هاي بالا بايد بگوييم كه وقتي مردي با خانم عقد بسته اند يعني تعهد بسته اند كه در زندگي در كنار هم باشند و به هم ديگر خيانت نكنندو خارج از شرع ارتباطي نداشته باشند. اگر به هر دليلي اين امور رعايت نشود غير از اين كه خارج از حدود الهي رفته اند بر تعهد خود با همسر هم پايبند نبوده اند.
وقتي زني به دليل مشكلات زناشويي شوهر ارضا نمي شود بايد بررسي كند ببيند مشكل از كدام نوع است آيا با درمان هاي روان شناختي و دارويي قابل رفع هستند يا درمان ندارد.
1- اگر از نوع اول بود بايد مرد را تشويق كند تا پيگير درمان باشد و اگر مرد حيايي دارد آگاه شود كه حياي او بي جا است. برخي خجالت مي كشند از متخصص كمك بگيرند اين به دليل آن است كه گمان مي كنند آنها تنها اين مشكل را دارند و يا پزشك او را مسخره مي كند و يا بيماريش را غير عادي تلقي مي كند در حالي كه مشاور و پزشك برايش اين مسائل عادي است.
2- اگر از نوع دوم است. زن اگر مردش را دوست دارد و از سويي هم مي تواند خودش را كنترل كند و به گناه نيفتد اين كار به عهده او گذاشته شده كه خودش تصميم بگيرد ولي اگر نمي تواند خود را از گناه حفظ كند در واقع وفاي به شوهر و خدا را نگه نداشته است. بنابراين اين خانم در اين جا بايد از شوهر جدا شود و با نگه داشتن عده به ازدواج ديگري درآيد. اين آزادي انتخاب را خدا به زن داده و به او تكليف نكرده كه بايد به هر جان كندني است هم با شوهرت باشي و هم خودت را از گناه حفظ كني.
پس اگر امر دائر مدار گناه و جدايي شود، جدايي مقدم است.


1. مستفاد از تحریرالوسیله ،ج2،کتاب النکاح.

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان می توانید درباره این موضوع نظر دهید.

0
نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.

نظرات (255)

 • مهمان - ..

  سلام،من متاهلم وشوهرم زندانه1سال،من بایکی اشناشدم یکی دوماه،وباهاش چن باری رابطه داشتم والانم بدجورپشیمونم،چطور میتونم در مقابل خدا گناهمو جبران کنم؟؟؟؟

 • با سلام
  باید توبه واقعی کنید و با نامحرم کامل قطع رابطه کنید و با بندگی خدا جبران گذشته رو بکنید.

 • مهمان - مهمان

  سلام خسته نباشید
  من با یک زن شوهردار رابطه داشتم الان باید چیکارکنم

 • با سلام
  از خدا و عذابش بترسید و توبه کنید و رابطه رو کلا قطع کنید.

 • مهمان - فاطمه

  میخواستم ببینم یک زن شوهر دار اگر با ی مرد متاهل رابطه داشته باشه واین رابطه منجر به حامله شدن زن بشه
  حکم دو نفرشون چیه

 • با سلام
  زنا کردند و اگر قانونا ثابت شود حکم زنای محصنه رو داره.

 • مهمان - مهمان

  با سلام و خدا قوت
  جواب به سوالاتی که در ادامه این صفحه آمده خیلی عالی بود ولی انتظار این جواب رانداشتم که در پاسخ به سوال
  شوهرم به بيماري شديدي مبتلاست، سال هاست كه ارتباط اتاق خواب مان تعطيل شده است و بنا به گفته پزشكان تا آخر هم تعطيل خواهد بود. من او را دوست دارم و نمي خواهم تركش كنم چون وجدانم قبول نمي كند حالا كه بيمار شده او را رها كنم. اما من هم انسان هستم و نياز جنسي دارم. با مشاوري مشورت كردم گفت براي تخليه شدن انرژي جنسي ات برو بازار....
  فرمودید
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب
  این مشاور آدم بسیار مزخرف و بی وجدانی بوده است
  بهتر نبود میگفتین این مشاور شما را اشتباه راهنمایی کرده و دلایل را میگفتین
  چرا انقدر سریع ما شخصیت همدیگه رو نشانه میگیریم؟؟
  مشاور هر چقدر که بی تجربه و نادان بوده باشه ولی آدمه و به حکم ادم بودنش نباید توهین بشه بهش
  اینکه شما ایشون رو مزخرف خطاب کردید نشون میده که شما از صحبت این مشاور خشمگین شدید ونتونستید خشم را کنترل کنید واینطوری قضاوت کردید!!!!
  در مجموع انتظار نداشتم از یک روحانی این حرف را.
  تشکر

 • مهمان - فاطمه

  چطور مردی که نیازش برطرف نمیشه اجازه داره با وجود زنش صیغه کنه اما زن نمی تونه و بی وفایی محسوب میشه و باید طلاق بگیره بعد بتونه این کاملا مسخره و ناعادلانست به درست بودن اسلام شک کردم

 • با سلام
  در نظرات قبلی بارها جواب سوالتون رو دادم.

 • مهمان - احمد

  اگر زن با شوهر خود همبستر نشود مشکل مرد چه می شود.ومرد هم خیلی زن خود را بخواهد .واگر یک شب در کنار زنش باشد وبدون امیزش با دست زدن با آله تناسلی خود اب از مرد خارج شود ایا گنا کرده

 • سلام
  اگر خود مرد باعث شود حکم استمنا رو دارد.

 • مهمان - مهمان

  سلام دوست من قبلا با نامحرمی تلفنی رابطه داشته اما الان گذاشته کنار.ولی هنوز توبه نکرده یعنی میگه دیگه من مثل قبل نمیشم من میخوام بهش کمک کنم گه توبه کنه .هردومون جوونیم و تجربه نداریم لطفا بهم کمک کنید.

 • سلام
  خدا توبه رو قرار داده برای برگشت و اصلاح و الا اگر اصلاح شدن ممکن نبود که خدا توبه رو قرار نمی داد.
  فقط توبه باید واقعی باشه و با کارهای خوب جبران کنه خطاهای گذشته رو.

 • مهمان - Fery

  سلام
  برام جالب بود که شوهر میتونه زن مجدد صیغه کنه ولی زن نمیتونه با مرد دیگری صیغه باشه بخاطر همین هرچیتو قران گشتم چیزی در رابطه با همسر مجدد موقت ندیدم دیدم ازدواج دائم بود میشه برام بگید صیغه نشعت گرفته از کدام آیه هست ممنون

 • با سلام
  بر اساس آیه شریفه «فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَریضَةً» (نساء، 24) ازدواج متعه تشریع شده است.
  تفسیر آیه رو ببینید توضیحات کامل هست.

 • مهمان - مهمان

  با سلام و احترام
  من پسری 28 ساله هستم و پایبند به همه اصول مذهبی. از بین دختران همکلاسیمون یک خانم بسیار زیبا و با ایمان و با حجاب کامل وجود داره که سلام و علیک داریم. کم و بیش علاقه ای بین ما به وجود اومده ، ایشون باکره هستند و ازدواج هم نکردند و دیگه اینکه از نظر مالی مستقل هستند. به طور غیرمستقیم من مساله ازدواج موقت رو پیش کشیدم و فهمیدم که بدشون نمیاد. با توجه به اینکه ایشون استقلال مالی دارن و اگه شرط ما عدم دخول باشد مثلا تفخیذ یا معاشقه و .... با تحقیقی که کردم بعضی از مراجع در این حالت اجازه پدر رو شرط نمی دونن در صورتیکه دختر بالغه رشیده باشه، ضمنا هر دو در مقطع دکتری هستم. آیا اینها دال بر بالغه و رشیده بودنش هست؟ لطفا در حد امکان توضیح کامل و مبسوط بدید

 • با سلام و ادب
  نه خیر در همین مقدار هم نیاز به اذن پدر هست و نمیشه موقت عقد کرد.
  بزرگوار دختر که کامل و مورد پسند شما هست و سنتون هم بالاست پس اقدام کنید برای دائم ان شالله.

 • سلام میخاستم سوالی کنم اگه زنی شوهرش اورارهاکرده باشد به مدت چهارسال ایا زن با کس دیگر همبسترشود حکمش چیست وبد زن بخاهد طلاق بگیرد میتواند با این مردی که همبسترشده ازدواج کند لطفا جواب منوبدهید چون من شنید دردوران قدیم اگه مردی از زنش شیش ما تا یه سال ازهمسرش دورباشد وهیچ رابطه ای نداشته باشد عقدشان باطل میشود وزن میتوند دوباره ازدواج کند لطفا جواب منوبدهید

 • با سلام
  خیر نمی شود و قدیم هم اینطور نبوده. تا طلاق نگیرید نمی شود.
  اگر با آقای دوم رابطه داشته باشید به هم حرام ابدی خواهید شد و نمی توانید ازدواج کنید.

 • مهمان - امید11

  سلام.یکم فکر کنید جواب بیشتر سوالاتتون اینه که خودتونو جای شوهر یا زن طرف مقابل قرار بدید ببینید دوست دارید یکی با همسر شما همین کارو کنه؟؟؟دنبال کلاه شرعی میگردید؟ دین دعوای بین زن و مرد نیست که چرا برای مرد فلان طوره برای زن...دین یه چیزه ثابته.رابطه بین زن و مرد نامحرم حرام.سنگ صبور و همدم و فلان هم باشیم.کیو داری گول میزنی اخه؟؟
  شوهرم 20 روزه مسافرته و من نیاز جنسی دارم؟؟خب اگه دوسش داشته باشی میفهمی که بخاطر تو رفته سفر کاری.شده یه ماه هم صبر میکنی
  یکم فکر کنید والا از بعضی نظرات ادم خنده ش میگیره فکر میکنه بچه 10 ساله نوشته اونا رو...

 • مهمان - سوفی

  مزخرفه همین مردها میتونن زنم طلاق ندن ازدواجم کنن
  این زن شوهرشو دوست داره چطور طلاق بگیره شاید بچه هم دارن غریزه جنسی تاکی میشه کنترل کنه چرا تبیض میزارین بین زن و مرد اگه آقا بود راه حلتون همین بود؟

 • سلام
  اگر دوست داره باید تحمل کنه .مثل مرد که زنش مریض باشه باید تحمل کنه. هیچ تبعیضی نیست.
  فکر می کنید همسرش مریضه و بره با مردی رابطه داشته باشه این مشکلات رو حل میکنه؟ آیا شوهرش تحملش رو داره؟

 • مهمان - مهمان

  سلام

 • مهمان - امیر

  آیا دو مرد همزمان میتوانند بایک زن صیغه شوند؟

 • مهمان - هیچ کس

  سلام خسته نباشید من دوساله ازدواجدکردم وفرزندی هم دارم الان یکسال باخانونم کارم به دادگاه کشیده ویکسال نمیتونم باخانومم رابطه داشته باشم ورای تمکین مادرحال برسی است اگرم من نخوام ازدواج مجدد کنم وهمسری موقت صیغه کنم ایا خانومم میتونه حق طلاق بگیره من میخوام صیغه کنم نه دایم ایا به اجازه خانومم هم نیازی هست که نمیخواد برگرده سره خونه زندگیش واقعا ازنظر جنسی تومشکلم ممنون میشم راهنماییم کنید‌.

 • با سلام
  خیر نیازی به اجازه نیست.و نمی تونه کاری بکنه.

 • مهمان - مهمان

  سلام.من بازنی اشنا شدم که متاهل هست.ولی نزدیکه یکسال هست ک جدان.من قصد تزدیکیندارم همچنین زن.تایید هم میکند ولی همدیگرو دوست داریم و رابطه احساسی پیدا کردیم فقط در حد این نیاز.حرف زدن ی بیرون رفتن و یکم خوشگذروندن بخاطره روحییه بد زن این کارو انحام دادیم.ولی بدونه رابطه جنسی.الان نمیدونم حکمش چیه

 • سلام
  شیطان خوب توجیه میکنه کارهاتون رو و این کار حرام است و مشکل دارد و باید ترک کنید.

 • مهمان - موسی

  سلام
  میخاستم بدونم فقط برای محرم شدن با یک زن فقط برای اینکه بتونه جلوی من راحت باشه ن چیز دیگه چه آیه ای باید خوند؟؟ اصلا میشه یا نه؟؟؟ شوهر زن هم اجازه میده بهش ک جلو من راحت باشه فقط میخاستم از لحاظ دینی بدونم باید ایه ای خونده شه ما محرم شیم ؟؟

 • سلام
  خیر محرم نمی شوید و اینکار هم درست نیست و حریم ها رو حتما حفظ کنید.

 • مهمان - مهمان

  باسلام!
  بنده با يك خانومي صيغه محرميت خوندم به گفته و فسمهاي خوش طلاق گرفته و مطعلقه است ما باهم نزديكي كرديم الان متوجه شدم اون خانوم طلاق نگرفته و دروغ گفته ميخواهم از اين خانواده شكايت كنم تهديد و اخاذي مييخوان بكنن چه كاري ميتوانن انجام بدهم؟؟
  بنده كه اطلاعي از شوهردار بودن ايشون نداشتم ايا مرتكب جرم و گناه شده ام؟؟،

 • سلام
  با یه وکیل مشورت کنید.
  گناهی نکردید اگر دقت داشتید و کوتاهی نکردید.

 • مهمان - مهمان

  با سلام زن صیغه شده به مردی اگر با مرد دیگری صیغه کند 1_حکم مرد دوم چیست (او از ازدواج اول زن خبر ندارد)2_حکم زن چیست؟ 3_مرد اول همچنان محرم زن هست یا با زن نا محرم میشود 3_مرد اول باز میتواند با این زن صیغه شود

 • با سلام
  1. گناهی مرتکب نشده اگر دقت کرده و فهمیده که با کسی نبوده.
  2. زناکار
  3. مرد اول محرم هست و دومی نامحرم
  4. بله اما مرد دوم حرام ابد مشه

 • مهمان - مهمان

  با سلام سوالی داشتم خواهشا آسمون و ریسمون نبافیت و داستان تعریف نکنید هر وقت سوالایی از این دست میپرسیم کسی جواب قانع کننده ندارد و فقط داستان سرایی میکنن اما سوالم چرا مرد میتونه هر چند تا صیغه ای خواست بدون محدودبت داشته باش اما زن نه؟؟؟ من در اینترنت و سایت های بسیاری مطالعه کرد لذا داستان نگید منظورم الان با پیشرفت علم با آزمایش دی ان ای هم میشه فهمید بچه برای کیه این آخرین گیری بود که میدن به ازدواج موقت زن

 • سلام
  سوال شما چه ربطی به جواب خودتون داشت؟

 • مهمان - مهمان

  ببخشید من یک زن شوهردار هستم ودرس میخوانم وچون در درس ضعیف هستم با پسری آشنا شدم که میتواند در درسهایی کمک کند ولی بطور پنهانیایا میتوانم با او به طور پنهان درسهایی را کار کنم
  خواهش میکنم راهنماییم کنید

 • با سلام و ادب
  اینکار شما اصلا درست نیست و قطع رابطه کنید و دنبال ک همجنس باشید. مشخصه که کار شیطانه.

 • مهمان - عباس

  با سلام اگر کسی ایمان به خدا داشته ولی هنوز دین دقیقی برای خود انتخاب نکرده و بعد دین اسلام را قبول کند و نمازهایش را با جان دل بخواند و اگر 11 سال از نمازهایش گذشته آیا نمازهای که نخوانده بر او واجب است یا فقط از زمانی که به معنی واقعی به اسلام ایمان آورده نماز بخواند کافی است و توبه هم بر او واجب است که یک سری گناهان را کرده و این را نمیدونسته که آنها واقعا گناه هستن

 • با سلام
  بله قضا کردن نماز ها واجب است.
  همین برگشت به اسلام کافیه و توبه هم به معنی پشیمانی و برگشت به سمت خداست.

 • مهمان - مهمان

  سلام خسته نباشی می خواهم ازشوهرم طلاق بگیرم بعدازچندروزمی توانم دوباره ازدواج کنم

 • با سلام
  بعد از اتمام عده. یعنی دیدن دو بار عده و با شروع حیض سوم عده تموم می شود.

 • مهمان - مهمان

  اگردر دوران نامزدی قبل ازعقد رابطه جنسی برقرارکنن برهم حرام ابدی میشوند؟

 • مهمان - علی

  سلام من زن بیوه ای میشناسم که چندین بار بین خودمان صیغه جاری کردیم و مدتش تمام شده و عده هم نگه داشتیم و باز میخواهیم صیغه بخوانیم آیا اینکه خودمان میخوانیم کافی است یا باید به کسی مراجعه کنیم .......

 • با سلام
  اگر مدت و مهریه رو مشخص می کنید درسته و نیازی به عده نیست وقتی با خود شما مجدد محرم می شوند.

 • مهمان - نا شناس

  من شوهرم هوس بازه مدام با این زن و اون زن ارتباط داره که منم یه مدت از اعصابم با دو نفر دوست شدم و رابطه جنسی برقرار کردم اما بعدش توبه کردم ولی شوهرم همچنان به کاراش ادامه میده من با این مرد چگونه رفتار کنم؟

 • با سلام
  جواب بدی رو نباید با بدی داد و شما با خدا باید معامله کنید.
  باید بررسی شود که چرا همسرتون چنین می کند و مشکل کار کجاست .اما اگر کلا همینطور هست باید تو ازدواج دقت می کردید و شخص سالمی انتخاب میکردید.

 • مهمان - شایان

  سلام و خسته نباشید. من ی خطایی کردم با ی دختر در تماس بودم و همسر بنده از رابطه ما بو برد و فهمید. بعدش ب من شک داشت و با دوستم ک بهترین دوست من بود در تماس بوده و میگن ک راحب کار صحبت میکردن و امار منو میگرفته خانمم.ایا از نظر قانون این درسته؟ یا من میتونم دوستم و همسرم ک بدون اجازه من با نامحرم در تماس بوده شکایت کنم ازشون؟؟؟؟

 • با سلام
  از وکیل باید سوال کنید.

 • مهمان - مهمان

  چرا مرد هر چند تا بخواد میتونه زن صیغه کنه و باعث سست شدن بنیان خانواده بشه مگه فقط زن ها باید جلوی هوا وهوسه خودشونو بگیرند ومرد ها از این قاعده مستثنا هستند

 • سلام
  به اندازه کافی دلایل رو ذکر کردیم.
  کمی به شرایط جامعه و جمعیت زیاد زنان مطلقه و بیوه نگاه کنید و آمار زنا رو ببنیید دلیل اینکار رو متوجه میشید.

 • مهمان - مهمان

  در پاسخ به: طلبه پاسخگو

  سلام من خانم بیوه م چهار سال شده هر کسی منو می خواد فقط موقتی حالا چه کنم

 • سلام
  مشکلی ندارید تحمل کنید ان شالله دائم گیر میاد.

 • مهمان - hosenhosen

  من یک زن که شوهر دارم و میخوام از شوهرم جدا بشم ولی هنوز در دادگاه معلق هستیم و شوهرم نمیخواهد طلاق بگیرد و اعتراض میکند و الان یک سال سپری شد . آیا در این شرایط میتوانم برای رفع جنسی صیغه کنم

 • مهمان - سید علی

  در پاسخ به: مهمان - hosenhosen

  میتوان با اجازه مرجع طلاق گرفت نه در دادگاه فقط برای اجرای صیقه طلاق بعد از اتمام عده میتوان صیقه شد . و بعد حکم دادگاه.برای جواب سوال اول هم میتوان از این روش استفاده کرد. صیقه طلاق خوانده شود بعد از اتمام عده با کس دیگر صیقه شود اما همچنان با همسر خود زندگی کند .برای لمس شوهر اول تا وقتی که نیاز نباشد فاصله بگیرد.در هر حال باید با مجتهد مشورت شود

 • با سلام
  خیر .تا طلاق نگیرید و مدت عده سپری نشود نمی توانید محرم کسی شوید.
  دقت کنید خدایی نکرده هر رابطه ای باعث حرام ابدی بودن می شود.

 • مهمان - مهمان

  زن شوهر دار که به شوهرش خیانت زنا کرده شوهرش میتواند اورا طلاق بدهد

 • با سلام
  بله می تونه اما شاید راه حل بهتر از طلاقی هم باشد.

 • مهمان - رضا

  باسلام
  دوستم با زنی که طلاق گرفته ولی عدش تموم نشده رابطه جنسی داشته( وقتی هم شوهرداشته رابطه داشتن) الان که عدش تموم شده میخواد صیغش کنه.حکم شرعی آن چیست.برای ازدواج دائم نمیخواد فقط صیغه به مدت مشخصی.تشکر

 • با سلام
  نمی تونند صیغ هم بشنوند چون به هم حرام ابد هستند.

 • مهمان - مهمان

  من خودم اعتقاداتم خوبه اهل نمازو روزه ام،دوستانی دارم ک ازدواج کردن و دوس پسر دارن و باهاشون رابطه هم دارن،اول میکردم ....ولی خب وقتی میبینم شوهرم این حق رو داره ک بدون اجازه من زن صیغه کنه دیگه هیچ کسی رو نصیحت نمیکنم،همش با این استرس زندگی میکنم ک نکنه شوهرم صیغه کنه ،اره نابود شه عیب نداره درعوضش گناهی انجام نشده طرف رو صیغه کرده.با این زن صیغه کردن ها هرمرد متاهلی ک اعتقاداتش هم قویه و زنش رو دوس داره باز ب سمت صیغه میره،تا بفهمه طعمش چیه چ جوره.این میشه ک عادت میکنه .زندگیش ازهم میپاشه،فقط بخاطر گناه نداشتنش

 • خیر اینطور نیست و شاید از هر 100 مرد یکی دو مورد تجربه کردند و اونها هم علت کارشون مشکلاتی است که با همسرشون دارند .

 • مهمان - نامعلوم

  میگید ک مرد ب خاطر اینکه میره مسافرت و ماموریت میتونه زن صیغه کنه چون نیاز داره،مگه زنش آدم نیست مگه اون چنین نیازی نداره؟ مگه وقتی شوهرش میره مسافرت اون تنها نیست؟اگه پسرمجرد صیغه کنه حرفی نیست شاید شرایط ازدواج نداره ولی مرد متأهل فرق میکنه،اونم بدون اجازه زنش چرا؟چون زنش حساس و زود رنج اگه بفهمه نمیتونه ادامه بده.خب همونطور ک مرد بدون اجازه زنش میتونه صیغه کنه زن هم بدون اجازه شوهرش میتونه صیغه شه.تا شوهرش ناراحت نشه چون اگه بفهمه نمیتونه ادامه بده

 • سلام
  هزاران زن فهمیدند و در حد دعوا پیش رفته اما هر مردی متوجه رابطه زنش با شخصی شود حتی در حد تلفنی اکثرا طلاق گرفتند.
  این یعنی روحیه زن و مرد در این موارد فرق می کند.
  بعد ما نگفتیم به صرف مسافرت رفتن و نیازش بره صیغه کند.

 • مهمان - ستاره

  ی سوال؟چطور مرد زن دار میتونه بدون اجازه زنش ،زن صیغه کنه ولی زنی ک شوهرش نمیتونه ارضاش کنه نمیتونه صیغه شه،واقعا مسخرست،پس برابری بین زن و مرد کجاست؟؟؟

 • سلام
  برابری خیلی جاها درست نیست انجام شود چون هر چیزی ظرفیت خود رو دارد. حکم صیغه هم طبق مصلحت ها و شرایطی هست و نه اینکه بخواد به هر دلیلی اینکار رو بکند.

 • مهمان - مهمان

  با عرض سلام و خسته نباشید خواستم درمورد زنی بپرسم که تقریبا یک سال با شوهرش جماعت نکرده سوالم آینه که آیا این زن حدود یک سال که با شوهرش جماعت نکرده است آیا این ها ب هم محرم هستن آیا میتوان بازم جماعت کنن یا اینکه دوباره باید صیغه محرمیت باهم بخونن؟!!

 • سلام
  بله زن و شوهر محسوب می شوند و نیازی به صیغه مجدد نیست.

 • مهمان - مهمان

  سلام زنی هستم 25 ساله و مدت 2 سال است که از همسرم به دلیل اخلاق فوق العاده بد ودست بزن و بد دل بودنش جدا شدم ولی طلاق نگرفتم.من از سه ماه بعد از ازدواج که اخلاق این فرد را دیدم ازش خواستم تا از هم جدا شویم ولی همیشه با مخالفت اینکه ما رسم نداریم مواجه شدم و بعد از آخرین دعوا که نزدیک به مرگ من و دختر 1 ساله ام بود منزل را برای همیشه ترک کردم
  و یک سال پیش با فردی که بمن ابراز علاقه میکرد و خانواده ها هم در جریان بودن آشنا شدم . بر اثر دوری از همسر و وسوسه دچار زنا شدم و حالا میخوام بعد از طلاق با این فرد ازدواج کنم. آیا برای من این فرد حرام ابدی است یا نه؟

 • با سلام
  متاسفانه طبق نظر غالب مراجع بله حرام ابدی هستید و راهی برای ازدواج با هم ندارید.

 • مهمان - مهمان

  در پاسخ به: طلبه پاسخگو

  من این سوال رو شخصا از دفتر چند مرجع دینی پرسیدم و خلاف این را گفته اند..اگر صیغه در دوران عده باشد این دونفر حرام ابدی میشن ولی اگه زنا کرده باشن میتونن بعد از تموم شدن عده با هم ازدواج کنن

 • با سلام
  دوست عزیز حتما درست متوجه نشدید چون جوابی که عرض کردم کاملا درست است.

 • مهمان - مهمان

  سلام خدا قوت سوال من اینست که ایا در قران سوره یا ایه درباره جدا خوابیدن زن وشوهر وجود دارد و کدام هست

 • سلام
  چنین آیه ای نداریم.

 • مهمان - مهمان

  سلام اگه شوهرم رفته باشه مسافرت و میخوام نیاز جنسیمو رفع کنم باید چکار کنم

 • با سلام
  باید از شر شیطان به خدا پناه ببرید و خودتون رو کنترول کنید تا ان شالله همسرتون برگردند.

 • مهمان - مهمان

  سلام من متاهل هستم سه تا بچه دارم چند سالی با یه مرد آشنا شدم به صورت خواهر برادری چون خیلی تنهام ولی عذاب وجدان دارم که یبار گناه نباشه جز خیانت به حساب میاد رابطه رو تمام کردم ولی همش گریه میکنم

 • مهمان - java

  سلام ایا صیغه کردن با زن شوهر دار باعث میشه با شوهر خودش نامحرم بشه یا نه؟

 • سلام
  زن متاهل که شوهر دارد رو نمی شود صیغه کرد.

 • مهمان - ابوالفضل

  با سلام.
  چند وقتی هست که با زنی دوستم به گفته قبلی خودش طلاق گرفته اند
  بعد از چند روز خواستم ایشان را صیغه خود کنم که گفتن دو ساله خونه پدرش هستند و شوهرشان طلاق نمیدهندوایا میشود صیغه کرد؟با تشکر

 • با سلام
  خیر تا طلاق نگیرند و عده طلاق تموم نشود صیغه درست نیست. از شر چنین زنانی به خدا پناه ببرید.

 • مهمان - نیایش

  سلام من یک خوابی دیدم هر چقدرهم دنبال تعبیرمیگردم چیزی پیدانمی کنم ترو خداجوابم رو بدهید.خواب دیدم یکی از فامیل هام که دانشگاه میره وپسر خوبیه ...درخواب دیدم دست جمعی با همه فامیل رفتیم باغ واون پسر فامیلم مثل یک طلبه ای شده ریش سیاه گذاشته وامامه سرشه و....یکی از فامیلام بهمگفت این باید چند روز این شکل باشه مثل یک طلبه ای رفتی پیشش بهش نخندی ؟من هم درخواب گفتم چرا باید بخندم .میخواستم ببینم تعبیرش چی ؟؟؟

 • مهمان - امیر

  سلام
  پسری هستم 21ساله که رابطه توستی تلفنی با دختری 19 ساله به مدت حدودا دوسال داشتم الان پشیمان و به دنبال ترک رابطه هستم اما دختر وابسته و اجازه ترک نمیدهد میگوید دست به خود کشی میزند و ...
  شرایط ازدواج نداریم
  ضمن اینکه او سنی و من شیعه هستم
  کمک کنید ؟؟؟
  باتشکر

 • با سلام
  اولا که خودکشی نمی کنند و این رو بخاطر نگه داشتن شما گفتند.
  ثانیا جلوی گناه رو باید هر لحظه گرفت و شما وظیفه ای نسبت به اون خانم ندارید.

 • مهمان - حجت

  در پاسخ به: طلبه پاسخگو

  البته بی وظیفه هم نیستن ! دو سال وابسته کردن یه دختر به خودشون رو داشتن و حالا میخوان ولش کنن ...
  از همون اول باید فکر یه همچین روزی رو هم میکردید

 • مهمان - میلاد

  سلام ببخشید من تازگی با خانمی اشنا شدم که به گفته خودش و شناختی که نسبت بهشون دارم بیش از 6 ماه که رابطه جنسی با شوهرش نداشته و هرزگاهی از من میخواد که رابطه داشته باشیم. منم مجرد و شرایط ازدواج رو ندارم خواستم ببینم حکم شرعی بین ما چیه؟ ممنون

 • با سلام
  نداشتن رابطه با همسرشون دلیل نمیشه شما با او رابطه داشته باشید و این رابطه زنا و از گناهان کبیره است.
  آیا اگر شما ازدواج کردید و با همسر خود مدتی رابطه نداشتید دوست دارید کسی با او رابطه جنسی داشته باشد؟

 • مهمان - رویا

  با عرض سلام و خسته نباشید.چرا اسلام همه چیز را برا زن ممنوع کرده اما مرد بدون اجازه زن میتونه ادواج موقت کنه ..زن و دختر صیغه کن..در کل هر غلطی دلش میخواد میتونه بکنه اما برا زن همه چیز محدوده..اگه اسلام به اینه که من صد سال قبولش ندارم.اگه برا زن یه چیزی منعه باید برا مرد هم منع باشه

 • با سلام
  قبلا مفصل تو پست ها و نظرات توضیحات کامل رو دادیم.
  اولا اسلام همه چیز رو بر زن حرام نکرده.
  ثانیا اگر این اجازه به مردان داده شده بخاطر شرایط و مواردی هست که ممکنه نشه به زنا بکشه و دختران و زنان زیادی مجرد بمونند و ...
  ثالثا مردان نمی توانند زنی که با مردی دیگه در ارتباطه رو تحمل کنند و زنان هم این روحیه رو ندارند که با چند مرد با عشق و علاقه باشند.
  رابعا اسلام طبق میل زنان حکم نمی دهد که شما قبول بکنید یا نه. اسلام طبق مصلحت کلیه حکم صادر می کند حال شما به این حکمت پی بردید بهتر و نبرده باشید باید به دور احساسات دنبال حکمت ها باشید.

 • مهمان - علی

  سلام دوستی که شیخ شیخ میکنید.حرفهای حاج اقا فوق العاده منطقی و درست هستش.اما منطق میخواد که اینها رو درک کنه.کسب که دنبال دوست دختر و ... هستش این حرفها تو مغزش فرو نمیره.چون عقلش نمیرسه.بعدها که سن رفت بالا کم کم شک و دو دلی زیاد میشه و ..متاسفانه بی دینی و بی اخلاقی باعث شده که دختر و پسرها به بهانه ازدواج دست به دوستی هایی بزنن که فقط هوس و هوسه.خیلی کم پیش میاد که اینجور دوستی ها به ازدواج ختم بشه و اگه بشه اخرش طلاقه.من به شخصه تا سن 34 سالگی که هستم خداروشکر دنبال این قرتی بازی ها نرفتم و نمیرم.و دنبال دختری هستم که مث خودم اینجوری باشه.ولی کسی که دنبال دوستی خیابونی هست باید این احتمال رو بده که بعدها ممکنه بخواد طرف مقابلش با کسی دیگه دوست شه.لطفااا یکمممم فقط یکممم خداترس باشید

 • مهمان - محمد

  سبام من دیشب خوابدیدم در خیابانی در حال رفتن بودم ناگهان چشمم به در خانه ای افتاد کنجکاو شدم داخل خانه را دیدم .دیدم پسر خوردسالی دارد دارد به مادر حود تجاوز میکند ومدام میامد بیرون .... راستی این را هم دیدم که خوده مادره هم رضایت به این کار داشت.خواهشا جوابه من را بدهید اخه چند شب است دارد این خواب تکرار میشود

 • با سلام
  مال فکر و خیال های زیادتون هست و تعبیری صادقانه ندارد.
  صدقه بدید و مراقب افکارتون باشید که پیرامون مسائل جنسی نباشد.

 • مهمان - ناشناس

  سلام اگر کسی سالها قبل با گوسفند که حکم انرا نمیدانسته نزدیکی کند و بعد ها که نمیداند ان گوسفندان کجا هستند حکم انرا دانسته باشد چه حکمی دارد؟ درحالی که فرد توبه ای راستین کرده باشد؟

 • سلام
  اگر دسترسی به گوسفند بالکل نیست تنها توبه کافیست.

 • مهمان - حامد

  با سلام خواب دیدم تو ی مراسمی که همه حتی زنمم بود به ی دلیلی که یادم نمیادش گفتن باید ی زنه دیگه بگیری زنو اوردم کنارم نشوندن شام خوردیم بعدش من اسرار میکردم که من زن خودمد دوس دارم ولی کسی گوش نمیدادش. اخرشم داشتیم وسایلا رو میبردیم که کوچ کنیم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام
  در کل خواب بدی نیست.حضرت امام جعفر صادق فرماید:
  زن گرفتن درخواب بر چهار وجه است.
  اول: بزرگی و مقام،
  دوم: زیادتی مال،
  سوم: سرحالی وآسایش،
  چهارم: خرمی و شادی.

بارگذاری بیشتر ...

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

آخرین ارسال های انجمن

خبرخوان یافت نشد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.