دوست پسرم گفته تا عید صبر کنم تا به خواستگاریم بیاید!

پرسش:

جواني اخيراً مرا مجذوب خود كرده است و از من مي‏خواهد كه با او باشم. اين شخص از من مي‏خواهد تا عيد صبر كنم تا ايشان به خانواده خود بگويد و از من خواستگاري كند نمي‏دانم چه كنم. از شما خواهشمندم به من كمك كنيد.

پاسخ:

با سلام و ادب

در صورتي كه جوان مذكور واقعاً خواهان زندگي مشترك با شما است، بايد در اين جهت قدم برداريد و اقدامات اوليه را انجام دهد. يعني خانواده خود را در جريان قرار دهد و زمينه خواستگاري را فراهم نمايد. قبل از اين كه به صورت رسمي از شما خواستگاري نمايد، از هرگونه ارتباط و تماس خاصي با آن شخص خودداري نماييد كه ممكن است خداي ناكرده به ورطه سقوط و انحراف كشيده شويد چون اغلب جوان‏ها دروغ مي‏گويند و مايلند بهره برداري، حتي درحد صحبت و گردش كردن داشته باشند و بعد بروند به سراغ كارشان. لذا ممكن است محروميت از ادامه تحصيل را براي شما به همراه داشته باشد. پس به خواسته اين شخص درخصوص ارتباط قبل از ازدواج توجهي ننماييد و سعي كنيد گوهر عفت و پاكدامني را از دست ندهيد و اگر واقعاً شما را مي‏خواهد، قبول نكردن ارتباط قبل از ازدواج او را بيشتر مصمم خواهد كرد، ولي اگرملاقات حضوري را بيش از يك بار بپذيريد، با خود خواهد گفت اين دختر با همه مرتبط بوده است.
همان طوري كه خود آن شخص به شما گفته است كه عيد به خواستگاري خواهد آمد، صبر كنيد. متوجه خواهيد شد كه آيا ايشان در ادعاي خود صادق است يا نه. تنها بودن دليل نمي‏شود كه عفت و تقوا را به آساني از دست دهيم. با توجه به اين كه جواني وره كشش‏ها و هيجان‏ها است و قلب انسان در اين مرحله نقش‏پذير است، به خوبي مي‏توان دريافت معاشر خوب و صالح چه نقش بزرگي در پرورش قواي روحي و عاطفي انسان بازي مي‏كند. از اين رو سعي كنيد معاشرت‏هاي شما براساس موازين شرعي و حفظ گوهر عفت و پاكدامني باشد و از معاشرت با نامحرم خودداري نماييد و در همه كارها خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانيد. در حديث داريم كه مؤمن دو بار از يك سوراخ ضربه نمي‏بيند. حضرت عالي نوشتيد كه بعضي به عنوان ازدواج با من صحبت كردند و اقدام نكردند و اسمم به بدي در رفته است. از همين امر عبرت بگيريد. در عين احترام در گفتگوي تلفني، از حضور بيش‏تر عذر خواهي كنيد و بگوييد در صورتي كه از طرف خانواده به خواستگاري مد، مي‏توانيم در منزل ما ساعت‏ها حرف بزنيم. اگر خدا قسمت كرد، هر دو مي‏پذيريم و مراسم به وسيله والدين بر پا خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان می توانید درباره این موضوع نظر دهید.

0
نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.
  • هیچ نظری یافت نشد

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

آخرین ارسال های انجمن

خبرخوان یافت نشد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

جدیدترین مطالب سایت