شوهرم زن صیغه ای میخواد؟

صیغه کردن شوهرم

پرسش:
با سلام
شوهرم با دختران زیادی رابطه دارد و اس ام اس میده و دنبال صیغه کردن اونهاست من همه جوره تامین میکنم اون رو و هر موقعه بخواد در اختیارش هستم اما بازم با دخترای دیگه است و صیغه میکنه یا شاید رابطه نامشروع حالا من باید چکار کنم؟
چطور اونو از این کار منصرف کنم؟
پاسخ:
با عرض سلام و احترام؛
برای حل هر مشکلی گام ابتدایی ریشه یابی ست ، یعنی باید منشا بروز مشکل ردیابی بشه، در گام بعدی با اصلاح منشا ، مشکل مرتفع خواهد شد؛ در حال حاضر با توجه به اطلاعات محدودی که از شما داریم میتونیم برای مشکل به وجود آمده دو حالت رو در نظر بگیریم:
الف) از ابتدای ازدواج این مشکل وجود داشته
در این حالت مجددا  دو وضعیت متصوره:
1.انجام درست و کامل حقوق شرعی و اخلاقی مرد توسط زن: اینکه فردی با وجود داشتن همسر و تامین شدن نیازهای جنسی عاطفی حمایتی و... مجددا تمایل به ازدواج موقت با زنان دیگر داشته باشه، میتونه ناشی از تنوع طلب بودن مرد باشه که این خود ریشه در عادات و اعمال دوران تجرد وی داره( دیدن فیلم های مستهجن، ماهواره، رابطه های دوستی مکرر با جنس مخالف، ازدواج موقت های مکرر)، برای رفع این مشکل باید مرد برای درمان تنوع طلبی به روانشناس مراجعه کنه.
2.نقص در انجام حقوق شرعی و اخلاقی مرد توسط زن: اگر مرد قبل از ازدواج دائم سابقه ازدواج موقت داشته باشه و فاقد مهارت حل مساله باشه، احتمال اینکه در مواقع بروز مشکلات با همسر( رفتارهای انتقادی زن، غر زدن ها، تامین نشدن نیاز جنسی و...) به جای حل مساله و جلب رضایت زن به دنبال تامین نیاز و ایجاد رابطه خارج از منزل و پاک کردن صورت مساله  باشه خیلی بیشتر میشه، در این حالت مراجعه هم زن و هم مرد به مشاور خانواده و انجام خانواده درمانی توصیه میشه.
ب) بعد از مدتی این مشکل به وجود آمده
در این حالت باید دید مشکل دقیقا از چه زمانی شروع شده، چه عاملی باعث شده که همسر از شما فاصله بگیره و برای تامین نیازهاش به دنبال فردی خارج از خانواده باشه، علل مختلفی در سرد شدن همسر دخیل هستند از جمله:
1.روابط آشفته با همسر و عدم علاقه به وی، خشم های فروخورده از همسر، تحقیر شدن توسط همسر: روابط عاطفی آشفته و کینه های کهنه شده ناشی از تحقیرهای مکرر توسط زن در سیستم معیوب زن سالاری یکی از عواملی ست که باعث کاهش کیفیت روابط جنسی و عدم تامین روانی میشه، ممکنه زن هر زمان مرد تقاضا کنه تمکین کنه، ولی این به معنای تامین همه جوره نیست، چرا که مرد تا به لحاظ روانی تامین نشه کمبودی حس میکنه  و این خلاء ممکنه همسر رو به سمت رابطه خارج از منزل سوق بده، در این حالت زن باید مشکلات رفتاری خودش رو بشناسه ، کینه های گذشته رو رفع کنه و رابطه عاطفیش رو با همسرش تقویت کنه.
2.اعتیاد به فیلم های مستهجن بعد از ازدواج: از اونجایی که این نوع فیلم ها بر نگرش افراد نسبت به محرکات جنسی و روش های رفع نیاز جنسی تاثیرگذاشته و الگویی خلاف واقع رو به افراد ارائه میده و از این جهت قضاوت های نادرستی در باره ی استانداردهای رفتار جنسی در ذهن مخاطب ایجاد میشه، فرد با مقایسه همسرش با بازیگران این نوع فیلم ها ، چون اون جذابیت های اغراق آمیز و تصنعی موجود در فیلم رو در همسرش نمیبینه، این مساله منجر به بی میلی جنسی نسبت به وی خواهدشد و برای رفع کمبودهاش و پیدا کردن اون فرد ایده آل مدام به روابط خارج منزل تن میده؛ اینجا راه حل مشکل برطرف کردن اعتیاد به این نوع فیلم ها و رفع عوارض و آثار ایجاد شده هست.
3.باردار بودن زن و عدم تامین نیاز جنسی مرد: ممکنه زن در دوران بارداری نیاز های مرد رو نادیده بگیره و یا به دلیل وضعیت جسمی قادر نباشه نیازهای مرد رو برطرف کنه ، در این دوران مرد ممکنه به دلیل بی توجهی زن برای اینکه به گناه نیفته به دنبال ازدواج موقت باشه، پس بهتره همواره نیازهای مرد در نظر گرفته بشه و مقطعی رها نشه
4.داشتن همکار زن: خیلی از مواقع روابط نامحدود و بدون چارچوب در محیط کار با نامحرم ، سبب میشه مرد رابطه عاطفی با همکار جنس مخالفش پیدا کنه و به مرور این رابطه منتهی به دوستی یا ازدواج موقت بشه، و همین مساله باعث فاصله عاطفی مرد با همسرش میشه و مرد ممکنه به وجود این نوع روابط عادت کنه و ...در این موارد هم بهتره زن رابطه عاطفیش رو با همسر تقویت کنه و با گفتگو و مراجعه به مشاور به دنبال رفع مشکل باشه.
5.الگوگیری از دوستان: به فرموده پیامبر اکرم " المرء علی دین خلیله فلینظر احدکم من یخالل"؛ هر انسانی از روش های رفیق خود پیروی می کند، پس هر یک از شما در انتخاب دوست خود دقت کافی داشته باشد( مستدرک، ج2، ص62)، این فرموده پیامبر نشون میده افراد به شدت تحت تاثیر هم نشین خود قرار دارن، اگر مرد با دوستانی رفت و آمد داره که ازدواج موقت های مکرر دارن ، این مساله میتونه منجر به بروز این مشکل شده باشه، پس بهتره سعی کنید روابط خانوادگی تون رو با دوستانی بیشتر و عمیق تر کنید که متعهد و پایبند به زندگی هستن و سعی کنید روابطشون رو با اون دوستان محدود کنید.
موفق باشید.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان می توانید درباره این موضوع نظر دهید.

0
نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.

نظرات (5)

 • مهمان - اقايي

  یه چیزی رو بگم...کاش عوض این همه تطمیع مرد و ....اولین چیزی که توی تمام روابط اول تامین اون مطرح می شد می گفتند تقوا! تقوا! تقوا! هم مرد هم زن...

 • مهمان - یک زن

  تکلیف زنی که شوهرش مثلا یک مشکلی داره چیست جز خودداری؟ تکلیف مرد هم میتونه همون باشه. نیست چون اسلام دینی مردانه است همین.
  ==============
  پاسخ:
  دوست عزیز توصیه اسلام هم به خودداری برای مردان است و نه صیغه به تنهایی.
  اما اگر همسر شما به هر دلیلی خودداری نکرد و شهوت فشار اورد بره زنا کنه؟

 • مهمان - مهمان

  واقعا این درسته مردی چون زنش بارداری بره صیغه کنه؟ یعنی زنش اصلا هیچ حقی نداره؟ ماشالله به این دین و دین داری!!!!!!!!
  ===================
  پاسخ:
  با سلام
  بله بهتره مرد خودش رو کنترول کنه اما به نظر شما اگر مردی به هر دلیلی نتوانست کنترول کنه برود و زنا کند خوبه؟

 • مهمان - گمنام

  سلام برادر
  يه سوال داشتم شرمنده بي پرده ميگم
  من بنابر دلايلي از همسرم دورم و يه شهر ديگري هستم و تلفني گاهي با زنم ون حرف ميزنم ببخشيد جسارته البته حرفامون با جاي باريك ميكشه و متاسفانه ارضا ميشيم ايا اين ارضا شدن گناه است؟؟؟
  پاسخ رو زودي همينجا بذار ميخونم داداش
  ==========================
  پاسخ:
  با سلام
  آقای سیستانی و آقای مکارم اشکال می دانند و دیگر مراجع هم فرمودند اگر صرف صحبت باشه ایراد نداره اما اگر صحبت به همراه خود ارضایی و استفاده از دست باشد حرام است.

 • مهمان - سهیل

  در پاسخ به: مهمان - گمنام

  سلام من واقعا نیاز دارد م و شرایط ازدواج رو هم ندارم چکار کنم؟ مگه صیغه حلال نیست و خود ارضایی حرام واسه چی باید من از حلال خدا دستم دور باشه بخاطر خجالت کشیدن در میان عوام و در محضر خدا شرمگین بخاطر گناه.میگم شرایط ازدواج ندارم چون چند جا رفتم ولی دختر نمیدن
  واقعا نیاز دارم همه شرایطم خوبه چه مالی چه تیپ و قیافه

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

آخرین ارسال های انجمن

خبرخوان یافت نشد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.