نقد شبهات مطرح شده از سخنرانی سید حسن آقا میری

با سلام

جدیدا کلیپ هایی از سخنرانی یک طلبه جوان در فضای مجازی و موبایل ها پخش است که نسبتا طرفدارانی برای خود جمع کرده است و در عین حال موجب ناراحتی قشر فرهیخته و علمی و نیز طلاب شده است.

بنای ما اینجا فقط بحث علمی و نقد طلبگی است و اگر ایشان و یا دوستارانشان پاسخی دارند عالمانه و به دور از توهین بفرمایند.

در مورد شخصیت ایشان و خط فکری او که از چه جایی نشأت می گیرد فعلا حرفی به میان نمی آورم چرا که هنوز مستندات محکمی برایش ندارم اما نسبت به سخنان ایشان نقدهایی است که به عنوان یک طلبه وظیفه دانستم تا شبهاتشان را پاسخ دهم.

چند نقد کلی به سخنان و عملکرد ایشان:

1. این بنده خدا در با اینکه خطیب توانایی هستند و بیان نسبتا خوبی دارند اما از نظر علمی توانایی بالایی ندارند و هچنین از حیث اعتقادی بسیار ضعیف هستند و تعجب است که چگونه با این سطح علمی, مطرح شدند که خود جای شبهه و سوال است.

2. ایشان خلاف صریح آیات قرآن و روایات صحیح سخن می گویند که هیچ جایی برای توجیه ندارد.

3. مغالطه های متعددی در بحث های ایشان وجود دارد که حتی یک بچه هم متوجه آن می شود .

4. بسیار ساده لوحانه در مباحث سیاسی سخن گفته اند که نشان از بی بصیرتی ایشان می باشد مثل سخنرانی ایشان در مورد اسید پاشی.

5. چه کسی یا کسانی سایت ایشان را اداره می کنند؟ از ایشان کلیپ های حرفه ای پخش است که جای سوال است چه افرادی با کدام پشتوانه مالی این کارها رو انجام می دهند؟ چگونه انقدر راحت و سریع در فضای مجازی پخش می شود؟ چه گروهی پشت این قضیه است و دنبال چه منفعتی می باشند؟ چه اهدافی را دنبال می کنند؟

اما نقد های جزئی:

الف . در جایی می گویند که چطور خدا بخاطر چند تار مو ،خانمی رو هزار سال در آتش جهنم می سوزاند و عذاب می دهد و وقتی تشنه شد زقوم( چرک و خون جوشیده ) چرک می دهد. چطور می شود عاشق چنین خدایی شد؟ اگر اینطوره که داعشی ها بهترند . خدا بدتر از داعشی ها عمل می کند و ....(نقل به مضمون)

پاسخ:

در جواب به این شبهه باید عرض کنم:

1.طبق گفته ایشان سوالی مطرح می شود: آیا کسی که به عمد و از روی نافرمانی خدا موهای خودش را بیرون می گذارد و توبه نکرد نباید عذاب شود؟ پس فرق شخص با حجاب و بی حجاب چه می شود؟ عدالت خدا چه می شود؟ کسی که با سختی حجاب داشته با کسی که بی اهمیت بوده برابر شود؟ آیا حق شخص با حجاب بخاطر سختی های حجاب داشتن ضایع نمی شود؟ شما چنین خدایی که حق ضایع می کند و عدالتی ندارد را دوست دارید؟

2. بالاخره این روایات عذاب بی حجاب درست هستند یا نه؟ اگر درست هستند چطور تفسیر می کنید؟ اگر درست نیستند چطور ایراد وارد می کنید؟ در حالی که روایات های بیشمار و صحیحی در این زمینه داریم که به یک نمونه اشاره میکنیم:

امام رضا (ع) فرمود: پیامبر اکرم (ص) در شب معراج گروهی از زنانی را دیدند که به عذاب دچار شده بودند. در آن شب، زنی را دیدند که صورت و بدنش را با قیچی جدا می کردند، و او کسی بود که خود را بر مردان [نامحرم] عرضه می کرد .

در این روایت بالا آمده است که پیامبر اکرم (ص) در شب معراج، زنی را دیدند که به موهایش آویزان شده بود، و مغز سرش می جوشید و آن زنی بود که موهایش را از مردان نامحرم نمی پوشانید .
شیخ صدوق، عیون اخبار الرضا (ع)، ج 2، ص 10 و 11، انتشارات جهان، 1378 ق.

3. طلبه گرامی شما فکر می کنید که یک خانم فقط چند تار مو بیرون گذاشته  و دیگر هیچ؟ در ظاهر کار بله فقط چند تار مو بیرون است اما به عوارض کار او دقت نکرده اید چرا که او با این کار ممکن است خیلی ها رو به گناه کشانده باشد و جوانان زیادی تصویر ذهنی از گناه همیشه برای خود ایجاد کنند و یا مردی با دیدن این حجاب او، نسبت به همسرش بی میل شود و بعد طلاق و بچه طلاقی و نسلی که بعدا با چنین وضعی ایجاد می شود. آیا این زن مستحق عذاب نیست؟

4. گاهى قانونگذار قانونى وضع مى کند که هرکس مرتکب فلان خلاف شود باید فلان مقدار جریمه مالى بدهد، یا فلان مدت در زندان بماند، مسلماً در چنین جایى باید تناسب «جرم» و «جریمه» در نظر گرفته شود، هرگز براى یک کار کوچک مجازات اعدام یا حبس ابد نمى توان قرار داد، و به عکس براى کار مهمى همچون قتل نفس یک روز زندان بى معنى است، حکمت و عدالت ایجاب مى کند که این دو باهم کاملاً متناسب باشد.

ولى کیفرهائى که در حقیقت اثر طبیعى عمل است و خاصیت تکوینى آن محسوب مى شود، این گفتگوها را نمى پذیرد، خواه در مورد آثار عمل در این جهان باشد یا در جهان دیگر.

مثلاً اگر گفته شود کسى که از مقررات رانندگى تخلف کند و با سرعت غیر مجاز و سبقت بى دلیل و عبور از مناطق ممنوع رانندگى کند ممکن است به خاطر همین چند لحظه تخلف، چنان تصادفى کند که دست و پاى او بشکند و یک عمر زمینگیر شود، در اینجا کسى نمى گوید، این نتیجه ی تلخ براى آن تخلف کوچک عادلانه نیست، زیرا مسلّم است که این، از قبیل جریمه هاى قرار دادى اداره راهنمائى نیست که در آن مسأله ی تناسب و هماهنگى جرم و جریمه در نظر گرفته شود، بلکه این، اثر طبیعى عمل است که انسان آگاهانه به سراغ آن رفته، و خود را گرفتار آن کرده است.

همچنین اگر گفته شود سراغ مشروبات الکلى یا مواد مخدر نروید، چرا که در مدت کوتاهى قلب و معده و مغز و اعصاب شما را تباه مى کند، حال اگر کسى رفت و گرفتار ضعف شدید اعصاب، و بیمارى قلب و عروق و زخم معده شد و در برابر چند روز هوسبازى تا پایان عمرش در عذاب الیم و رنج شدید بود، هیچکس ایراد عدم تناسب جرم و جریمه را در اینجا مطرح نمى کند.

حال فرض کنید چنین انسانى به جاى یکصد سال، هزار سال عمر کند و یا یک میلیون سال در دنیا بماند، مسلماً باید تحمل آن رنج و عذاب را در این مدت طولانى به خاطر مثلاً چند روز هوسبازى بنماید.

در مورد عذابها و کیفرهاى اخروى مسأله از این فراتر است، آثار طبیعی اعمال و نتائج مرگبار آن ممکن است براى همیشه دامان انسان را بگیرد، بلکه خود اعمال در برابر انسان مجسم مى شود، و چون آن جهان جاویدان است اعمال نیک و بد، جاودانه با انسان خواهند بود، و او را نوازش یا کیفر مى دهد.

با این حال، جایى براى این سؤال باقى نمى ماند که چرا تناسب میان «جریمه» و «جرم» در نظر گرفته نشده است؟

5. شما زقوم یا در کل غذاهای بد جهنمی ها را زیر سوال می برید در حالی که از آیات صریح خدا در قرآن می باشد در نتیجه شما آیات صریح قرآنی را منکر می شوید و حال چه جوابی برای این کار خود دارید؟

در این لینک آیات غذای جهنمی ها را مشاهده کنید:

خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های اهل دوزخ چیست؟

6. خدا هم رحمت دارد و هم غضب . و رحمت او سبقه دارد( یا من سبقت رحمته غضبه) و بندگانش را با کمترین توبه می بخشد.

خداوند چون جامع همه خیرات و کمالات است بدیهی است که اسمای جمالیه اش بر اسماء جلالیه اش سبقت دارد که از خیر محض جز نکویی نیاید. ولذا تابلوی رحمت رحمانیه و رحیمیه اش را در ابتدای هر سوره ای از سوره های قرآنی بر همگان آشکار نموده و فرموده است بسم الله الرحمن الرحیم.

پس اگر هرگاه اسمای جلالیه خداوند همچون اسم منتقم ظهوراتی دارند و غضبی را نشان می دهد این اظهار به جهت قوابل است که مقتضی دریافت غضب برای ترقی و صعود به عوالم مافوق اند. بنابراین اگر جهنم را نیز به عنوان عقوبت ظالمان و گناهکاران مقرر می کند این جهنم و آتشش نیز حکم پاک کنندگی برای انسان دارند همچنان که آتش در دنیا نیز پاک کننده است. لذا خود آن آتش جهنم نیز که ظاهرا جز قهر وغضب نیست حکایت از رحمت و شفقت خداوند بر بندگانش دارد همچنان که وقتی پدری فرزند خردسالش را با تشر زدن از نزدیک شدن به پرتگاهی میراند این قهر و غضب پدر به عینه دلالت بر دلسوزی و محبتش نسبت به فرزند دارد.

ب. در جایی می گوید این خدا چطور ممکن است نمایندگانی مثل حضرت علی علیه السلام داشته باشد که می خواهد قاتلش را ببخشد؟ یا بخاطر بیرون آمدن خلخالی از پای پیر زن می فرماید جدا دارد بمییریم و ...

در جواب عرض میکنیم شما چرا مغالطه می کتید؟

چرا به خشم های امام نگاه نمی کنید؟ چرا به شجاعت های او در کشتار کفار نگاه نمی کنید؟ چرا به قصاص های حضرت توجه ندارید؟ طلبه گرامی حضرت خشم و غضب هم داشتند اما بخاطر خاطر خدا بوده و بخاطر هدایت خود بنده بوده نه اینکه مغالطه کنید و جنبه غضب رو نادیده بگیرید.

اگر اینطور که شما می گویید باید امام علی ابن ملجم را می بخشید نه اینکه قصاص می کردند.

نقدها ادامه دارد.... ادامه نقد ها در انجمن و در این لینک صورت می گیرد:

نقد شبهات مطرح شده از سخنرانی سید حسن آقا میری

 

این کلیپ رو حتما مشاهده کنید پاسخ شهید مطهری به نقد این طلبه می باشد:

نقد قرآنی سخنان سید حسن آقامیری توسط دکتر مهرداد ویس کرمی,عضو هیأت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی

نظرات (195)

This comment was minimized by the moderator on the site

خلع لباس شدن چیز تازه و دلیل محکمی برای بی ثباتی حاج آقا میری نیست،تواین جامعه وتواین دولت ک بصلاح اسم اسلام‌رو یدک میکشه هرکی حقیقت رو بگه باهاش همین برخوردمیشه برعکس چون ایشون خلع لباس شدن نشون میده حرفاشون عین حقیقت بوده اگ خلع لباس نمیشدن...

خلع لباس شدن چیز تازه و دلیل محکمی برای بی ثباتی حاج آقا میری نیست،تواین جامعه وتواین دولت ک بصلاح اسم اسلام‌رو یدک میکشه هرکی حقیقت رو بگه باهاش همین برخوردمیشه برعکس چون ایشون خلع لباس شدن نشون میده حرفاشون عین حقیقت بوده اگ خلع لباس نمیشدن باید بهشون شک میکرد.من پدربزرگم شیخ بود ک چن سالی هست ب رحمت خدا رفتن ومن خودم تو یک خانواده مذهبی بزرگ شدم و میفهمم چی ب چیه شماهم بجای غیبت و نمیدونم بقول خودتون روشن نگری برین ب فکر آخرت خودتون باشید ک باحرفاتون چقد ممکنه گناه کرده باشین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
دوست عزیز ما نقد عملکرد و مباحث ایشون رو کردیم که غیبت نیست اینها.
جالبه خودتون تهمت می زنید که ما غیبت می کنیم و این تهمت بدترین گناه است.
خلع لباس شدن ایشون ربطی به حقیقت گویی هاش نداره و خود منم با حقیقت هایی که گفته میشه موافقم. مشکل...

با سلام
دوست عزیز ما نقد عملکرد و مباحث ایشون رو کردیم که غیبت نیست اینها.
جالبه خودتون تهمت می زنید که ما غیبت می کنیم و این تهمت بدترین گناه است.
خلع لباس شدن ایشون ربطی به حقیقت گویی هاش نداره و خود منم با حقیقت هایی که گفته میشه موافقم. مشکل ایشون مبانی خطرناک اعتقادی هست و به سیاست ربطی نداره.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

فکر کنم شما تخیلات خودتون رو به اسم دین به مردم میخورانید که اینقدر جوانان دین گریز هستن.
بهتره کمتر با کسی دشمنی کنید که به دین دعوت میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

مشکل دین گرزیری جوانان چیزای دیگه است.

This comment was minimized by the moderator on the site

من خوندم این پاسخ های شمارو.
کوتاه میگم شاید قابل درک باشه براتون
لطفا چندین بار گوش بدید چی گفته آقامیری شاید فهمیدید منظورش چیه و انقدر دشمنی نکردین
اصلا اصل داستان واسه شما قابل درک نیستش که خدا مهربون و بخشنده است
شما و داعش تفکراتتون خیلی...

من خوندم این پاسخ های شمارو.
کوتاه میگم شاید قابل درک باشه براتون
لطفا چندین بار گوش بدید چی گفته آقامیری شاید فهمیدید منظورش چیه و انقدر دشمنی نکردین
اصلا اصل داستان واسه شما قابل درک نیستش که خدا مهربون و بخشنده است
شما و داعش تفکراتتون خیلی شبیه به هم هست

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

چون متوجه حرفاشون شدم میگم خطرناک هستند.
فک کنم با حکم خلع لباس شدنشون بیشتر این مطالب بنده درست بودن خودش رو نشون میده.
اینکه ما میگم خدا عذاب و جهنم داره تفکر داعش هست؟ خب اینکه حرف صریح خدا در قرآنه دوست عزیز

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
سيد آقاميرى اتفاقا باعث نماز خون شدن خيليا شده و خيليارو ترغيب به فكر كردن درباره مسائل دينى كرده، كارى كه چهل سال تفكرات اشتباه نتونست و بدتر باعث گند زدن به جامعه شد، جامعه فعلى كه ايجاد شده و اينهمه فساد رشد كرده باعثش آقا ميرى بوده يا...

سلام
سيد آقاميرى اتفاقا باعث نماز خون شدن خيليا شده و خيليارو ترغيب به فكر كردن درباره مسائل دينى كرده، كارى كه چهل سال تفكرات اشتباه نتونست و بدتر باعث گند زدن به جامعه شد، جامعه فعلى كه ايجاد شده و اينهمه فساد رشد كرده باعثش آقا ميرى بوده يا تفكرات شما؟! فساد هايى كه طبق نقدهاى شما وزنش هزاران برابر بيشتر از وزن تار مو بيرون بودن هست نسبت به چهل سال قبل بيشتر شده يا كمتر؟ و چه كسانى مسببش بودن؟ برادر شما هم ى كم بيشتر فكر كن، حكم مراجع قم را كه خدا و پيامبر صادر نكرده اند، آنها هم انسان اند، هر حرفى كه بيان ميكنند ١٠٠٪‏ درست نيست، بارها در قرآن خدا انسان را به تفكر دعوت كرده ، اگه ى عده از حرف هاى سيد برداشت اشتباهى كردن دليل بر اشتباه بودن مطلق حرفاى ايشون نيست. بهرحال ايشون هم انسان أندر و ممكن است بعضى مواقع حرفاى اشتباهى به زبان بيارند.
به نظر من شما هم به جاى اينكه نگران سخنرانى هاى ايشون باشى و نقد بر حرفاى ايشون داشته باشيد بهتره به نقد كسانى بپردازيد كه به اسم دين فساد را در اين مملكت رواج دادن.
ان شالله خداوند متعال هدايت به راه راست را روزى همگى ما قرار دهد

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
اینکه کسانی فساد رو ترویج میدند دلیل نمیشه هر کسی هر حرف غلط دیگه ای رو ترویج بدند.
به نظرم با حکم خلع لباس ایشون حقایق کمی روشنتر شد.

This comment was minimized by the moderator on the site

چرا اینقدر جفنگ میگید.
هر کس انتقاد کرد بده شما خوبید خوبه خوب ارواح مرده هاتون.
هر کس تو این مملکت امام زمان بخواد روشنگری کنه منحرفه!!! کدوم انحراف
دیگه داریم می بینیم مملکت گل و بلبلی که برامون ساختند، همه مایوس , و سرگردان ،از دین گریزان،...

چرا اینقدر جفنگ میگید.
هر کس انتقاد کرد بده شما خوبید خوبه خوب ارواح مرده هاتون.
هر کس تو این مملکت امام زمان بخواد روشنگری کنه منحرفه!!! کدوم انحراف
دیگه داریم می بینیم مملکت گل و بلبلی که برامون ساختند، همه مایوس , و سرگردان ،از دین گریزان، نگران از آینده...
شما هم اگر چشمان باباقوری گرفته تون را اگر بیشتر باز کنید و منافعتون را لحظه ای کنار بگذارید میفهمید که ایشون همه حرفهاش صحیحه و کاملا بجاست...
البته اگر خودتون بخواهید که نمیخواهید درک کنید.
بخدا این ملت گناه دارند، این حقشون نیست .
از خدا بترسید...
تو را به ناموست قسم این نظر را حذف نکن.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
دوست عزیز خودتون رو کنترول کنید.
نقد که چیز تازه ای نیست بنده هم نقد میکنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اول یک انتقاد میکنم از دارنده سایت که اگر اینجا قضاوت یک طرفه نیست چرا برای گفتن حرفهایمان و شنیدن ان برای عموم نیاز به تایید ناظر هست از چیزی ترس نداریم یا اگر داریم بهتر اینجور کوبنده و یک طرفه برای قضاوت بنده خدایی نرویم.
تگلیفمون اول با...

سلام
اول یک انتقاد میکنم از دارنده سایت که اگر اینجا قضاوت یک طرفه نیست چرا برای گفتن حرفهایمان و شنیدن ان برای عموم نیاز به تایید ناظر هست از چیزی ترس نداریم یا اگر داریم بهتر اینجور کوبنده و یک طرفه برای قضاوت بنده خدایی نرویم.
تگلیفمون اول با خودمون برای شنیدن روشن کنیم بعد وارد بحث نظر انتقاد شویم.
یا علی

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام علیکم
علت نیاز به تایید بخاطر بعضی نظرات که حاوی دشنام و حرف های بسیار زننده و ... است می باشد. و الا از نظر بحث نگاه کنید هر نظر مخالفی رو تایید کردم.

This comment was minimized by the moderator on the site

هیچ کدومتون درست نمیگین نه شما نه سید حسن جمع کنین بساطتونو بابا مردم دارن از گشنگی میمیرن شما از دین و مذهب پول در میارین جمع کنین بابا همتون دستتون تو یه کاسست دارین پول مردومو میخورین به اسم دین شما اگه دین داشتین ماهیانه فلان قدر پول...

هیچ کدومتون درست نمیگین نه شما نه سید حسن جمع کنین بساطتونو بابا مردم دارن از گشنگی میمیرن شما از دین و مذهب پول در میارین جمع کنین بابا همتون دستتون تو یه کاسست دارین پول مردومو میخورین به اسم دین شما اگه دین داشتین ماهیانه فلان قدر پول نمیگرفتین که من کارگر الا ماهانه خرج زنو بچمو نتونم بدم جمع کنبن برین پی کارتون بابا

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سید حسن دنیای خیلیا رو عوض کرده
خدا خیرش بده...
خیلیا که مرگ رو به زندگی ترجیه میدادن الان راحت و با عشق دارن زندگی میکنن
میگید که از کجا پول آورده کلیپ ساخته؟؟؟؟ الان یه بچه ده ساله هم با نرم افزار های رایگان وب یه هفته کار کنه از اینا بهتر...

سید حسن دنیای خیلیا رو عوض کرده
خدا خیرش بده...
خیلیا که مرگ رو به زندگی ترجیه میدادن الان راحت و با عشق دارن زندگی میکنن
میگید که از کجا پول آورده کلیپ ساخته؟؟؟؟ الان یه بچه ده ساله هم با نرم افزار های رایگان وب یه هفته کار کنه از اینا بهتر میتونه بسازه ، اینستاگرام و تلگرام هم که رایگانه . شما چرا نمیگید پولتون رو از کجا میارید؟ شما که واسه انجام واجباتتون از خزانه حقوق میگیرید.
خدا از سر گناهانتون مخصوصا دروغ هاتون بگذره، سید به ما یاد داده که واسه امسال شما دعا کنیم.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

دین و خدای با گناه و بدون جهنم برای همه جذابه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خیلی از آدمها اصلا اعتقادی به دین ندارند وخیلی خوش و خرم وسرخوش زندگی میکنند. یکی از ملاکهای باطل همینه که فکر کنیم هرجوری خوب و خوش زندگی کردیم همون درسته!!!! خوب و خوش زندگی میکنیم بدون خوف از خدا و حرفهایمان و أعمالمان!!!!! خیلی خوبه....

سلام خیلی از آدمها اصلا اعتقادی به دین ندارند وخیلی خوش و خرم وسرخوش زندگی میکنند. یکی از ملاکهای باطل همینه که فکر کنیم هرجوری خوب و خوش زندگی کردیم همون درسته!!!! خوب و خوش زندگی میکنیم بدون خوف از خدا و حرفهایمان و أعمالمان!!!!! خیلی خوبه. دقیقا چه کسی این زندگی خوب و خوش رو برای ما می پسنده؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
این نوع ادبیات شما با حرفاتون متناقض هست. ای کاش دنیای شما هم عوض میشد با صحبت آقای ایشون.

ما هم دعاگوی شما هستیم.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام حاجی
اگه واقعا نقد شما درسته اگه حرف اون اشتباهه اون کج رفت و شما میخاین ماهارو از اشتباه در بیارن این راهش نیست
من از اون خدا ک ب تعریف شماهاست متنفرم چون خدایی ک معطل بنده ش گناه کنه خرشو بچسبه مجازاتش کنه این دنیامون ک جهنم اون دنیامونم...

سلام حاجی
اگه واقعا نقد شما درسته اگه حرف اون اشتباهه اون کج رفت و شما میخاین ماهارو از اشتباه در بیارن این راهش نیست
من از اون خدا ک ب تعریف شماهاست متنفرم چون خدایی ک معطل بنده ش گناه کنه خرشو بچسبه مجازاتش کنه این دنیامون ک جهنم اون دنیامونم جهنم
من الان یه جون ۲۱سالم ک ۴ساله نماز نمیخونه چون همه چیز و با عقایدش شما بهم تحمیل کردن
نمیخام بگم طرفدارسیدم ولی حرفام من و اروم کرد باعث شد بیشتر با خدا حرف بزنم بیشتر روش حساب کنم
چرا شماها طرز فکر و راهتونو اگر فکر می کنید دریسه مثل سید نمیگین؟؟؟؟الان همه از دین برگشتن هیچکس خداو قبول نداره تو سن من چندتارو میتونی معرفی کنین ک نماز میخونن؟حالا اول وقت و اخر وقتش پیشکش........
خاهشا پاسخگو باشی

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
دوست عزیز مشکل شما اینه که تعریف درست ما از خدا رو ندونستید و الا هیچ وقت متنفر نمی شدید.همین جوون های هم سن و سال شما با صحبت های این آقا سید با خیال راحت دارند گناه می کنند و میگند خدای ما داعش نیست و میبخشه و حتی پدری به من زنگ زده بود...

با سلام
دوست عزیز مشکل شما اینه که تعریف درست ما از خدا رو ندونستید و الا هیچ وقت متنفر نمی شدید.همین جوون های هم سن و سال شما با صحبت های این آقا سید با خیال راحت دارند گناه می کنند و میگند خدای ما داعش نیست و میبخشه و حتی پدری به من زنگ زده بود و میگفت پسرم اهل نماز و خدا بود و بعد از صحبت های این شخص دیگه رفته سراغ رابطه حرام و میگه خدا سختگیر نیست.
حرف ما اینه که معارف دین درست باید گفته بشه. خدای ما همونه که تو قران که شکی توش نیست ذکر شده .
اگر صحبت های این سید طرفدار داره چون خدایی رو داره ترویج میده که کاری به گناه نداره و هر غلطی بکنیم رو میبخشه و ... طبیعه همه طرفدارش باشند و ...
در هر صورت ارزش داره دوست عزیز کمی بیشتر در مورد درست یا غلط بودن صحبت های ایشون بیشتر تحقیق کنید و البته با اهل علم و متخصص دین.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

حرف حق اقامیری به دل می شینه و طرفدار جذب می کنه حرف های تکراری و بی منطق شما اصلا برام قابل قبول نبود خدا شما رو هدایت کنه
من ب عنوان کسی این نظر رو می دم که الان چهار ساله مطالعه مذهبی دارم فکر نکنید ادم هستم که اطلاعات دینیم در حد کتابای دینی...

حرف حق اقامیری به دل می شینه و طرفدار جذب می کنه حرف های تکراری و بی منطق شما اصلا برام قابل قبول نبود خدا شما رو هدایت کنه
من ب عنوان کسی این نظر رو می دم که الان چهار ساله مطالعه مذهبی دارم فکر نکنید ادم هستم که اطلاعات دینیم در حد کتابای دینی دبیرستان
امیدوارم شما چشماتونو باز کنید و این همه کامنت رو ببینید که ناراحت شدن از حرف های متعصبانه شما در نقد اقامیری

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
دوست عزیز چهار سال مطالعه کردن دلیل بر درست بودن نظر شما نیست.
نظرات دوستان همگی محترم است اما در این زمینه فقط نظر کارشناسان دین و طلاب است که مهم و راهگشاست. بارها تذکر دادم که دقت کنید حرف درست رو از شخص کارشناس بگیرید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدا خیر به طلبه هایی مثل شما که به خاطر رضای خدا و روشنگری شبهات این از خدا بیخبرها هم توهین برخی طرفداران رو تحمل میکنید و هم در کمال ارامش جواب مدید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بزگوارید شما.

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا یکبار شد که جنابعالی بنا به حسب وظیفه ای که بر گردن داری از مشکلات واقعی که گریبان مردم را گرفته سخن بگویی ؟ حال که این طلبه پاک طینت این سید اولاد پیغمبر بعضی از موارد را مطرح کرده حسادت میکنید ؟ تو هم آدم خوبی باش تا سخنرانی هایت محبوب مردم...

آیا یکبار شد که جنابعالی بنا به حسب وظیفه ای که بر گردن داری از مشکلات واقعی که گریبان مردم را گرفته سخن بگویی ؟ حال که این طلبه پاک طینت این سید اولاد پیغمبر بعضی از موارد را مطرح کرده حسادت میکنید ؟ تو هم آدم خوبی باش تا سخنرانی هایت محبوب مردم بشود .

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

به گفته حضرت علی (ع) :
ببین چه میگوید ، نه آنکه که میگوید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
خیلی جالبه سریعا درمورد شخصیت یک فرد اینقدر شبهه ایجاد میکنیم
بی سواده از نظر علمی سطح پایینه پول از کی میگیره کی پشت سرشه چجوری اینقدر سریع رشد کرده
واقعا جالبه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
شما میتونید قبول نکنید اما حتما از چند بزرگ حوزه علیمه در مورد ایشون تحقیق کنید تا براتون روش شود.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام متشکرم از شما که اینقدر دقیق و کامل به این مطلب پرداختید متاسفانه بنده امروز مطلب خوندم که ایشون باحلا ل دونستن حرام اون هم به نقل از آقا امام رضا شراب رو که در قرآن حتی از شغلهای مربوط به آن نهی شده ایم آن هم ازبیان امام معصوم ،من نمی...

سلام متشکرم از شما که اینقدر دقیق و کامل به این مطلب پرداختید متاسفانه بنده امروز مطلب خوندم که ایشون باحلا ل دونستن حرام اون هم به نقل از آقا امام رضا شراب رو که در قرآن حتی از شغلهای مربوط به آن نهی شده ایم آن هم ازبیان امام معصوم ،من نمی دونمبعضی از ما جوونا چراقبل از شناخت خودشون دنبال شنیده های به ظاهر موجه میرن فقط به اونها می تونم اینو بگم حداقل اگر نمی خواید بپرسید الان منابع بسیار خوبی هست که امام رو می تونید باتمام ویژگیهاشون بشناسید یعنی چی آخه مگه امام که خودشون معصوم بودن میان درمورد حرام خدا می گن حلال به نظر عقلی هم آخه با قرآن و احادیث جور در نمیاد کسی که مبلغ است سعی می کنه مثل‌امام و پیامبر مطالب رو ابلاغ کنه ایشون یکی از خدا می گه ودرادامه یه چیزی می گه که کل صحبتهای خودش رو نقض می کنه اگه غرضش خوب و موجه بود که اینجوری نمی گفت مگر اینکه انسان ناقص العقل باید باشن که اینجور به نظر نمیاد چون کاملا هوشمندانه است .خداوند خیردنیا و آخرت را به شما عطا کند

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و ارادت
این فرموده شما در همین بخش است :
3. طلبه گرامی شما فکر می کنید که یک خانم فقط چند تار مو بیرون گذاشته و دیگر هیچ؟ در ظاهر کار بله فقط چند تار مو بیرون است اما به عوارض کار او دقت نکرده اید چرا که او با این کار ممکن است خیلی ها رو به...

سلام و ارادت
این فرموده شما در همین بخش است :
3. طلبه گرامی شما فکر می کنید که یک خانم فقط چند تار مو بیرون گذاشته و دیگر هیچ؟ در ظاهر کار بله فقط چند تار مو بیرون است اما به عوارض کار او دقت نکرده اید چرا که او با این کار ممکن است خیلی ها رو به گناه کشانده باشد و جوانان زیادی تصویر ذهنی از گناه همیشه برای خود ایجاد کنند و یا مردی با دیدن این حجاب او، نسبت به همسرش بی میل شود و بعد طلاق و بچه طلاقی و نسلی که بعدا با چنین وضعی ایجاد می شود. آیا این زن مستحق عذاب نیست؟
حالا من داغ کردم یا شما بجای اینکه قاضی در اجرای حکم حاکم مطلق باشید با ورود نظریه به قانون وحی دارید مغلطه میفرمائید؟مگر نه اینکه در سوره عبس خداوند به رسول مکرم خود فرمود (لا عبس؟)آقا جان خدا خودش بلده چه کنه من و شما داریم از کاه کوه میسازیم!!!
شما حقیر رو میشناسید که قضاوت میکنید؟شما فرمودید اگر مطالعه دینی داشتی این حرفهارو نمزدی؟(شاید کمی مطالعات دینی داشتید و متخصصانه نظر میدادید اینچنین سخنانی رو نمی فرمودید.)
خب بزرگوار در این کامنت های زیر هرکسی هرچیزی گفته شما فرمودید نظر و نقد مارو متوجه نشدید،خب واضح بفرمائید ببینیم چی هست؟!؟شما و دکتر یونسی که مطمئنم دکتر نیستند چقدر راحت تهمت و تشکیک دارید و از عدالت و قضاوت خدا صحبت میکنید؟فرق سیدحسن آقای آقامیری با دکتر یونسی اینه که آقاسید 10ساعت حرف میزنه و بعدش باز شوق گوش دادن برای مخاطب پیش میاد و بعد سخنانش شوق نماز اما دکتریونسی برای 2ساعت سخنرانی 12بار خواهش میکنه و با زور و کلکِ پذیرائی و... 50نفرو مجبور به گوش دادن سخنرانی،حالا کدومش حرف امروز هست و کدومش حرف زور و داعش؟!؟برادر من کمی حسینی تر تفکر کنیم نه سیاه و مغضوب،بخدای واحد دارید با لباس پیامبر راه میرید مواظب باشید بجای عدالت به سمت شقاوت نرید،بنده بیسواد و دور از علک دین و شما باسواد و عالم به دین ولی اینو میدونم که خداوند رحمان و رحیم هست نه چاقو بدستی که دکتر یونسی با کمال بیسوادی فرموده
یا حق

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
دوست عزیز تمام اساتید حوزه به ایشون نقد دارند و روز به روز حرف های بیخود جدید از ایشون زیاد شنیده میشه. بله ما با این لباس طلبگی متعهد هستیم که در مقابل بدعت ها بایستیم و اجازه ندیم دین تحریف بشه.
شما نظر بنده رو هم قبول نکن و پیش متخصصتر...

با سلام
دوست عزیز تمام اساتید حوزه به ایشون نقد دارند و روز به روز حرف های بیخود جدید از ایشون زیاد شنیده میشه. بله ما با این لباس طلبگی متعهد هستیم که در مقابل بدعت ها بایستیم و اجازه ندیم دین تحریف بشه.
شما نظر بنده رو هم قبول نکن و پیش متخصصتر از بنده یعنی مراجع و اساتید سطح بالا تشریف ببرید ببینید نظرشون چی هست.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

حاج اقا یه سوال از شما دارم....ب نظر شما خیلی زود قضاوت نمیکنیم؟یه سوال دیگ....آیا شما میدانید ک خدا من نماز خون رو بهشتی میکنه یا کسی ک نماز نخونده،؟(منظورم از این سوال قضاوت نکردن هست)در حقوق جمهوری اسلامی ایران یه ماده هست ک میگ(اصل بر برائت...

حاج اقا یه سوال از شما دارم....ب نظر شما خیلی زود قضاوت نمیکنیم؟یه سوال دیگ....آیا شما میدانید ک خدا من نماز خون رو بهشتی میکنه یا کسی ک نماز نخونده،؟(منظورم از این سوال قضاوت نکردن هست)در حقوق جمهوری اسلامی ایران یه ماده هست ک میگ(اصل بر برائت است مگر اینکه ثابت شود)استاد من برادر من این غیبت حق الناسه(اگر شک ی هست مذاکره شه و برطرف بشه دیگ چرا انقدر حاشیه؟یا علی مدد...

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
طبق آیات و روایات شخصی که نماز نخوانده است فردای قیامت باید جوابگو باشد .
امام صادق در روایتی صحیح می فرماید کسی که نماز رو سبک بشمارد مورد شفاعت ما نیست. یعنی کسی که با تاخیر می خونه چه برسه کسی که نخونه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام شما که روحانی هستید باید شفاف بگید
سبک شمردن نماز با تاخیر نیست
زبون سادش میشه دو روز بخونه سه روز نخونه دوباره دو روز بخونه دو روز نخونه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه خیر اشتباه می فرمایید. شهید مطهری هم فرموده سبک شمردن یعنی با تاخیر خوندن و ...
اینکه دو روز نماز نخونی سبک شمردن نیست بلکه اصلا ارزش قائل نشدن به نمازه.

This comment was minimized by the moderator on the site

من نمیفهمم شما تو ذهنتون چی میگذره؟؟
مارو چی فرض کرین؟؟
فکر نکنین شما بشینین تو جاتون هر چیزی که بگینو ما قبول میکنیم
انگار شما عادت کردین همه باهاتون موافق باشن
یه اخوندی پاشه از جاشو با شما مخالف باشه شما میگین طرف عِله و بِله؟؟:o
ینی چی؟؟
بزاری...

من نمیفهمم شما تو ذهنتون چی میگذره؟؟
مارو چی فرض کرین؟؟
فکر نکنین شما بشینین تو جاتون هر چیزی که بگینو ما قبول میکنیم
انگار شما عادت کردین همه باهاتون موافق باشن
یه اخوندی پاشه از جاشو با شما مخالف باشه شما میگین طرف عِله و بِله؟؟:o
ینی چی؟؟
بزارین ما یه ذره فکر کنیم
چرا میترسین فکر کنیم؟؟
همه ش که نباید به شماها گوش داد دوبار شما سومین بارم این اقا
انگار کلا شما با تفکرر مشکل دارین
بزارین ما فکر کنیم اصن شاید حرف خوده شما ها درست باشه
ولی میترسین
میترسین ما بفهمیم عقایدمون اشتباه س
شما تعصبو دوس دارین مردمو متعصب میکنین
در حالتی که تعصب مغز رو میبنده چشمو کور میکنه
ماهم خدامونو دوس داریم پیامبرو امامونو دوس داریم
میخوایم فکر کنیم نمیخوایم مث خیلیا به خاطر اینکه عقاید خانواده مونه اونارو قبول داشته باشیم
مگه به ما نگفتن فکر کنیم؟؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
اتفاقا نقد ما برای همینه که بیشتر فکر کنید. بدونید که این سخنان ایشون مورد تایید علما و بزرگان حوزه نیست. منظورم خودم نیستم چون من عددی نیستم بلکه بزرگانی که الان موضع گرفتند به سخنان ایشون.
ایشون کسی هستند که میگن امام رضا بساط شراب یک...

با سلام
اتفاقا نقد ما برای همینه که بیشتر فکر کنید. بدونید که این سخنان ایشون مورد تایید علما و بزرگان حوزه نیست. منظورم خودم نیستم چون من عددی نیستم بلکه بزرگانی که الان موضع گرفتند به سخنان ایشون.
ایشون کسی هستند که میگن امام رضا بساط شراب یک لاتی رو جور کرده و ...

این پیام رو هم بخونید:
سوار تاکسی شدم و سلام کردم. راننده بعد از پاسخ به سلامم گفت: حاج آقا حرف‌های آقا میری(سخنران) را شنیده‌اید؟ قبول دارید؟
او می‌گوید: جهنم جای عذاب نیست و راه ورود به بهشت است. جهنم جای بدی نیست! مثل یک بیمارستان است که افراد مریض را عمل می‌کنند و ملائکه عذاب، حکم پرستار را دارند! نگران نباشید در نهایت همه به بهشت می‌رویم! این حرف‌ها را ما منبری‌ها به شما مردم، بد گفته‌ایم!
من مانده بودم چه بگویم که راننده با ناراحتی ادامه داد: پسرم بعد از شنیدن حرف‌های او، سهل انگار شده ... دیگر نماز نمی‌خواند! چه کنم؟

دقت کنید حرف دین رو باید از یک عالم گرفت نه هر کسی

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام اقا

This comment was minimized by the moderator on the site

علیک السلام آقا محمد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام

This comment was minimized by the moderator on the site

طلبه عزیز سلام مجدد
یک سئوال برام پیش اومد؟
چه اصراری دارید و همچنین دکتر ویس کرمی که بگید اسلام دینی خشن و دستورات اسلام همراه با خشونت هست؟
چه اصراری دارید بجای عطوفت اسلام خشونتشو غالب کنید؟
جالبه برام،شما بجای بشین و بفرما و بتمرگ چرا عاشق...

طلبه عزیز سلام مجدد
یک سئوال برام پیش اومد؟
چه اصراری دارید و همچنین دکتر ویس کرمی که بگید اسلام دینی خشن و دستورات اسلام همراه با خشونت هست؟
چه اصراری دارید بجای عطوفت اسلام خشونتشو غالب کنید؟
جالبه برام،شما بجای بشین و بفرما و بتمرگ چرا عاشق بتمرگ هستید؟این بده یکنفر از اینور وارد بشه و بجای خشن کردن دین ، عطوفتهاشو بیان کنه؟یعنی شما میفرمائید اسلام فقط جنگ،حمله،عقوبت و اعدام و شلاق هست؟
با این طرز تفکر برای معاویه دلم تنگ میشه باور کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

یه بار دیگه مطلب ما رو بخونید و جواب به نظر قبلیتون رو ببینید تا متوجه منظور ما بشید.
شاید کمی مطالعات دینی داشتید و متخصصانه نظر میدادید اینچنین سخنانی رو نمی فرمودید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام طلبه پاسخگو
اتفاقا شهید مطهری فرمود خدا و شخص میدونه نه شما و غیبت دوست دانای من،پارادکس چرا آخه؟!؟!
اول انقلاب تیغ زدیم به افرادی که پیراهن آستین کوتاه داشتن و آپشن ملایم ترمون اسپری رنگ بود؟کجای قرآن خداوند نوشته بود؟
پونز زدیم به پیشونیه...

سلام طلبه پاسخگو
اتفاقا شهید مطهری فرمود خدا و شخص میدونه نه شما و غیبت دوست دانای من،پارادکس چرا آخه؟!؟!
اول انقلاب تیغ زدیم به افرادی که پیراهن آستین کوتاه داشتن و آپشن ملایم ترمون اسپری رنگ بود؟کجای قرآن خداوند نوشته بود؟
پونز زدیم به پیشونیه خانومهائی که روسریشون عقب بود؟ کجای قرآن خداوند یا ائمه طاهر و معصوم نوشته بود؟یک حدیث مسجل و مستند لطفا که قبل از امر به معروف و توصیه این اعمال واجبه؟
اومدیم گفتیم هرکسی ریش نداره اجنبیه؟کجای قرآن اومده بود؟جز اینکه در صحیفه سجادیه مولا فرمودند زهد و تقوی به ریش و سبیل نیست؟
کجای فرمایشات مولا یا قرآن هست که به زور اسلحه حجاب بیارید؟
کجای قرآن اومده ولی مطلق فقیه و نایب آقا صاحب الزمان غیر معصوم میتونه باشه که ما امروز ولی مطلق ساختیم؟
آیا شما تمام قرآن خدا و عدالت اسلام رو در یک روسری و یا یک تار مو میبینید؟
امروز خلاف دستور پیامبر خدا مگه در قم صیغه موقت بصورت رسمی روزانه نیست؟این دستور خداست؟
آقاسید آقامیری محبت خداوندو میگه مشکل داره؟مگه به سیدجواد ذاکر رحمت الله علیه که جوان 30ساله بود تکفیر نبستیم؟تاکجا دنبال ایراد گرفتن هستیم بجای برطرف کردن ایراد؟خودتون به این راحتی تهمت میزنید به کسیکه راحت میتونید اول قبل از غیبت با خودش صحبت کنید؟غیبت کجای قرآن آزاده؟
بسته لطفا،خشونت جواب نداد،شما منکر عطوف خدا و رسول خدا هستید؟مگر مولا علی(ع) انگشت بریده دزد را شفا ندادند؟از مهر و عطوفت بود یا غیظ؟چقدر داعشی فکر میکنید شما آخه؟!؟به عدالت خدا شک کردید؟تشکیک در اولوهیت پروردگار میدونید ارتداد هست در علم اصول؟خداوند شمارو هدایت کنه نه آقاسید آقا میری اخوی ...
ضمنا برای مناظره حضوری با استناد هم حاضر به حضور هستیم بزرگوار

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و ادب
دوست عزیز خیلی داغ نکنید چون مطلب و نقد و قصد ما رو متوجه نشدید.
با خیلی از کارهایی که اوایل انقلاب می کردند ما هم مخالف هستیم و اتفاقا این کارها رو کسانی میکردند که گوش به حرف بزرگان و علما نمی دادند و مثل بعضی مداح ها افراطی و یا...

سلام و ادب
دوست عزیز خیلی داغ نکنید چون مطلب و نقد و قصد ما رو متوجه نشدید.
با خیلی از کارهایی که اوایل انقلاب می کردند ما هم مخالف هستیم و اتفاقا این کارها رو کسانی میکردند که گوش به حرف بزرگان و علما نمی دادند و مثل بعضی مداح ها افراطی و یا سخنرانان تحریف در دین درست می کردند.

خدا مهربان و بخشنده است و نمونه اش رو در سرنوشت حّر دیدیم اما باید مراقبت کنیم تفسیر درستی از مهربانی و رحمت و محبت خدا داشته باشیم. دیگه از قرآن که کسی کاملتر نیست و کافیه یکم بخونید تا متوجه منظور ما بشید.
از خداوند برای همگی خصوصا خودم آگاهی و بصیرت در دین میخوام.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام خدمت شما طلبه پاسخگو
اصل و اساس عملکرد آقای میری رو با شنیدن سخنرانی های مختلف ایشون رو در یک جمله بیان میکنم
ایشون معتقد است با تصویر کردن مهر و محبت خداوند هست که میشود انسان را هدایت کرد نه با تصویر کردن خشونت خداوند.
همانند فرزندی که...

با سلام خدمت شما طلبه پاسخگو
اصل و اساس عملکرد آقای میری رو با شنیدن سخنرانی های مختلف ایشون رو در یک جمله بیان میکنم
ایشون معتقد است با تصویر کردن مهر و محبت خداوند هست که میشود انسان را هدایت کرد نه با تصویر کردن خشونت خداوند.
همانند فرزندی که با محبت والدین به حرفهای اونها گوش میکنه تا از روی ترس از تنبیه . و البته در این زمینه خیلی موفق بودند چنانچه خود بنده رو که از عملکرد نادرست علما در این سالها از دین فاصله گرفته بودم رو به تامل وا داشت.
در اینکه هر کسی دارای قصور هست شکی نیست اما در حال حاضر روش ایشون در بازسازی دین در جامعه ای که هر روز ار آن فاصله میگیرد هوشیارانه است.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سی ساله شما اشتباه کردین حالا اقا میریم یه اشتباه

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام تومملکتی که یه دفعه امام درست میشه نایب امام زمان میسازن کله ها همه داغه اقا میری راست میگه کلا گند زدیم به همه چی شما ها. خودتون چیکار کردین حالا که حمله میکنین به میری میدونین چیکار کردین میگم رضا شاه به زور چادر از سر زنا بر میداشت خوب...

با سلام تومملکتی که یه دفعه امام درست میشه نایب امام زمان میسازن کله ها همه داغه اقا میری راست میگه کلا گند زدیم به همه چی شما ها. خودتون چیکار کردین حالا که حمله میکنین به میری میدونین چیکار کردین میگم رضا شاه به زور چادر از سر زنا بر میداشت خوب دوره شما راحتر شد خودشون با رضایت برداشتن اق میری خوب میگه نترسین 9

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
حالتون خوبه عمو؟!!!
این حرفاتون چه ربطی به نقد ما داره؟ مطلب رو درست بخونید و اشکال درست و حسابی بکنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

هیچکس به اندازه اقا میری منو از بزرگی حقیقی خداوند با خبر نکرد...با حرفای ایشون تازه میفهمم که خداااای بزررررگگگ ینی چییی...خداوند بخششی داره که در عقل ناقص خیلی ها نمیگنجه

This comment was minimized by the moderator on the site

در دین باید خوف و رجا به یک میزان باشه هیچ کدوم هم از دیگری سبقت نگیره آگه هر کدوم از این دو بر دیگری سبقت بگیره جز گمراهی نیست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بخشش خدا و عذاب خدا همگی از روی حساب و کتاب هست و هیچ وقت دینتون رو ناقص نگیرید که همانند خوارج و امثالهم نشوید.

This comment was minimized by the moderator on the site

خداوکیلی اگر بحث اسلام ی بحث کلی داشته باشید نه اینکه هر کسی بیاد ی حرفی بزنه اگه اشتباه سخنرانی میکنه پس چرا جلو شا نمیگیرید کی جواب این مردم را میده اگه خدایی نکرده گناه انجام دادند

This comment was minimized by the moderator on the site

رحمت و بخشش خداوند خیلی عیظیم و زیاده . ولی من حس میکنم اقای اقامیری یکم زیاده روی میکنه . توی همه موارد. خیلی چیزا هم راست میگه اما در خیلی موارد هم خیلی زیاد زیاده روی میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

آقای طلبه پاسخگو اینو بدون که انسان وقتی سخن حق میشنوه باید قبول کنه و حمایت کنه. ولی شما متاسفانه ...

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
حرف شما صحیح اما چطور انقدر مطمئن هستید که شما حق رو تشخیص میدید اما دیگرانی که انتقاد به ایشون دارند نمی تونند تشخیص دهند؟ بهتر نیست انقدر با اعتماد به نفس سخن نگویید؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

جدیدترین مطالب سایت