جناب عبدالحمید نمک می خورید و نمکدان می شکنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
متاسفانه خبر دار شدم یکی از بزرگان اهل تسنن مولوی عبدالحمید اهانت و جسارت هایی را نسبت به مرجعیت شیعه حضرت آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله داشته است.
نمی دانم حمایت این دولت تدبیر و امید او را اینگونه گستاخ کرده است یا موضوع وحدت اسلامی! هر چه هست امروزه خوب شاهد جولان دادن آنها هستیم که به برکت انقلاب و اسلام در جمهوری اسلامی به راحتی و با آرامش زندگی می کنند و نمک می خورند و نمکدان می شکنند.
جناب عبدالحمید توجه داشته باشید که شما و همه برادران اهل تسنن به برکت این انقلاب دارید به راحتی و با آرامش زندگی می کنید و شهرهای شما همانند دیگر شهرهای شیعه نشین همه امکانات رفاهی را دارد و کسی کار به کارتان ندارد و شاهد هستیم که نمایندگانتان در مجلس و نسل و اولادتان رو به افزایش است که نشانه آزادی شما در کشور ایران می باشد.
به راحتی در شهرهای مرزی تبلیغ می کنید و شیعیان را جذب مذهب خود می کنید و در آخر طلبکار هم هستید که در ایران حق اهل تسنن ضایع می شود.
آیا حکومت دست شما بود اینگونه عمل می کردید؟ آیا با شیعیان اینگونه مدارا می کردید؟ اینگونه آزادی می دادید؟ جناب عبدالحمید شاکر باشید و قدر این نظام و رهبری دلسوز را بدانید که اینگونه با شما انسان دوستانه عمل می کنند.
و اما جناب عبدالحمید چرا به جای این قدردانی ،به مرجعیت ما توهین می کنید؟ چگونه به خود اجازه می دهید در کشوری که مرجعیت در آن حکم پدران معنوی می باشد اینگونه گستاخی می کنید و پا را فراتر از ادب می گذارید؟
آیا فکر نکردید سخنانان شما خشم شیعیان به ویژه مقلدین آیت الله مکارم –که کم هم نیستند- را بر می انگیزید! آیا نمیداند مواضع اشتباه شما نسبت به آیت الله علم الهدی موجب ناراحتی مردم می شود و به قول خودتان وحدت اسلامی را بر هم میزند؟ آیا این اشتباه ناخواسته بوده و یا عمدا صورت گرفته است؟
فکر نکنید ما طلبه ها ساکت می نشینیم و اجازه می دهیم به راحتی جولان دهید. بدانید بخاطر امر ولی زمانمان رهبر عزیز و جهت وحدت اسلامی است که مدارا می کنیم و الا حرف برای گفتن بسیار است.
البته خوب می دانم علت این کارتان چیست! چرا که خوب داشتید به جمعیت خود می افزودید و قصد داشتید به مرور و به صورت خاموش جمعیت خود را نسبت به شیعه بالا ببرید و شیعه را کنار بزنید اما رهبری و مرجعیت ما مثل همیشه آگاه و بیدار وارد عمل شد و زنگ خطر را به صدا در آورد و همین سبب نارحتی شما شده است.
بله شما می خواهید ولایتمداران و دلسوزان نظام و شیعه را افراطی نشان دهید تا بتوانید برای خودتان جایگاهی در کشور پیدا کنید اما بدانید ما طلبه ها و مردم بیدار هستیم و هرگر چنین اجازه ای نخواهیم داد.
امید است پند پذیر باشید و دیگر تکرار نکنید.

هادی فلاح همدانی
جمعه 2 خرداد 93
قم مقدسه

 

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان می توانید درباره این موضوع نظر دهید.

0
نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.

نظرات (40)

 • مهمان - اهل سنت

  لطفاً درست درباره حضرت شیخ الاالسلام حرف بزنید، به خدا قسم شما به اندازه یک تار موی شیخ الاالسلام نمی ارزید، امروز به برکت همین شیخ الاالسلام​ است که شما راحت داید در سیستان و بلوچستان زندگی کنید ، این راهم بدانید که شیخ الاالسلام است که ما ساکنین ، ورگرنه از قبل مذهب اهل بیت وجود نداشت...

 • اولا سلام
  ثانیا همگی شما به برکت همین انقلاب است که در امنیت هستید و الا دو روزه داعشی ها شما رو مثل سنی های سوریه سر از تنتون جدا خواهند کرد. جدیدا هم که شیختان را داعشی ها تهدید کردند.
  پس قدردان این انقلاب باشید که همانند شیعیان با شما رفتار می کنند.

 • مهمان - مهمان

  ۳۷ساله ازعمرانقلاب میگزه این حرفا نبوده حالا اینا حی وحدت وحدت میکنند شمال سنی شرق سنی غرب سنی محاصره شدیم

 • مهمان - مهمان

  نمی دانم چرا اینقدر به این مولوی حمید باج میدن هرجا ی مناسبتیه این بابا نفراول نشته وپاهاروکشیده فکرمیکنه کسیه بعد هم که میر زاهدان هرچی که دلش میخواد میگه

 • در اهواز خیلی قوی دارن تبلیغ میگنن و خیلی از عربا را سنی کردند هدفشون هم تجزیه طلبی است

 • مهمان - مهمان

  از دست رفیقان چه بگویم گله ای نیست...گر هم گله ای هست دگر حوصله ای نیست...همه مون نمک خدا می خوریم نمکدون میشکنیم

 • مهمان - مهمان

  شیخنا مرگ در نهجوالبلاغه رو سرچوکنوسایت اهل بیتامشب می چسبه

 • مهمان - زهراجوووون

  با سلام شما طللبه عزیز خیلی تند رفتی برادر
  شما که این قدر طرفدار شیعه وامام زمان و...هستی اصلا میدونی همشون دروغه تو شیعه که دراذان امام علی را سرپرست خدا قرار میدی به نظرت این کفر نیست تو داری بنده خدا رو ولی خدا قرار میدی واقعا برای تمامی شیعیان متاسفم

 • مهمان - مهدی

  در پاسخ به: مهمان - زهراجوووون

  اول بقول خودت زهرا جوووون اون قسمت جووون آخرت مشخصه پس واسه خودت متاسف باش نمیخواد به فکر دیگران باشی:Dاول بقول خودت زهرا جوووون اون قسمت جووون آخرت مشخصه پس واسه خودت متاسف باش نمیخواد به فکر دیگران باشیاول بقول خودت زهرا جوووون اون قسمت جووون آخرت مشخصه پس واسه خودت متاسف باش نمیخواد به فکر دیگران باشی

 • سلام
  سرپرست خدا؟؟؟ متاسفم که باید جواب نظرات پوچی مثل نظر شما رو بدم. یکم دقت داشته باشید می دونید که منظور از این عبارت یعنی علی علیه السلام از سوی خداوند به ولایت و سرپرستی امت منصوب شده نه سرپرست خداست.
  نکته بعدی ما این عبارت رو به عنوان ذکر مستحبی در اذان اضافه کردیم مثل خیلی از ذکرها که در نماز اضافه می گوییم.
  خب حالا شما بفرمایید که چرا عمر کلا اذان رو تحریف کرد و اذان تحریف شده رو درست دونست؟؟ الصلاه خیر من النوم رو کی جعل کرده؟؟

 • مهمان - مهمان

  یه چیزی من بگم من مولوی رهل سنت بابت امام جماعت مسجد ماهیانه 55هزار تومان حقوق میگیرم .دست اقا درد نکه .ولی شما طلبه پاسخگو بدان من اهل سنت به سرورم جناب محمد امین مینازم شما به علی حیدر بناز .ببینیم وتومیدان محشر تعریف کنیم.

 • سلام
  بنده به تمام 14 معصوم می نازم و شما به عمر و ابوبکر و عثمان و معاویه و یزید بناز.
  ان شالله خدا شما رو با خلفاتون محشور کند و ما رو با امیرالمومنین علی علیه السلام و اولاد او.

 • مهمان - اهل سنت

  در پاسخ به: طلبه پاسخگو

  ساکت شید لطفاً امروز ما(چه شیعه و سنی ) هرچه حیا و غیرت داریم از حضرت عمر رضی الله عنه داریم ، به خدا قسم اگر همین عمر نمی بود ما نه مادر می‌شناختیم و نه خواهر .... خدایا شکرت ............

 • بله حیا رو از عمر یاد گرفتیم که به تنها دختر رسول خدا هم رحم نکرد و حمله به منزل او کرد و درب خانه اش را آتش زد.
  خواهر و مادر رو هم از او آموختیم که در کوچه بنی هاشم جلوی بچه جسارت بزرگی کردند و سیلی ...
  خدایا جهل آخه در چه حد!!

 • مهمان - طلبه

  در پاسخ به: محمد

  سلام الله علیکم جمیعا
  وحدت اسلامی بدین سبک که امام زمانتان(اقای خامنه ای)عالمانه یا از رو اشتباه در ارزیابی اتخاذ کرده اند،شیعه را منکوب کرده و اگر ولی امر زمانمان به خواست خدا نباشند این تئوری نوپا(بدین سبک)شیعه را نابود خواهد کرد.
  امیدوارم صاحب سایت به سبب مطالب اغلب مفیدشان ماجور باشند عندالله

 • با سلام
  خیر این حرف شما درست نیست و شاهد گسترش شیعه در همه جای دنیا هستیم و اگر هم اهل سنت از ما مقدم هستند در این زمینه چون ما کوتاهی می کنیم. اگر این نظر رهبری اعمال نمی شد اسمی از شیعه دیگه در زبان ها نبود و دشمن به اهداف شوم خود رسیده بود.

 • آقا ول کنید این بحثارو...
  وحدت وحدت وحدت

 • مهمان - ناشناس

  بدبخت های بیچاره همگی شما خیرات میکنم بر این بزرگوار شما اول برید تحفه های خودرا جمع کنید بدخت های 1001 شما اول برید دروغ وتهمت هایی که زده اید جمع کنید اون قزوینی ملعون که سواد ندارد جمع کنید بدبختهای بیچاره به لطف شبکه توحیدی شماها رسوا دوعالم شده ایدشماها اول برید رسوایی های خودرا جمع کنید بعد بیایید زر بزنید ندر میکنم شمارا برسر این عالم گرانقدر.

 • حداقل درست می نوشتید متوجه می شدیم.
  خدا رو شاکرم که استاد عزیزمان آقای حسینی قزوینی کاری کرده که شما رو اینگونه به اضطراب انداخته و از حقگویی ها و روشنگری های او اینگونه ناراحت گشتید.
  حق و حقگو هیچ وقت رسوا نمی شود.

 • مهمان - رضاشادمهری

  از خصوصیات اهل تسنن (از صدراسلام تا کنون)بیعت شکستن،نمک خوردن و نمکدان شکستن است.

 • مهمان - اهل سنت

  در پاسخ به: مهمان - رضاشادمهری

  اشتباه گفتید عزیز دل خصوصیات اهل سنت عاشق خدا و رسول خدا و ال واصحاب رسول خدا هستند ، آیا خودتان در آیه آخر سوره مبارکه فتح نخوندید که.....محمد رسول الله والدین معه اشدا علی الکفار رحمت بینهم،
  خودتان مثلاً طلبه هستید ترجمه اش را ببیند که چه میشود ،
  ضمناً شما عمامه علمای خود را نگه دارید. ، به دیگران هم کاری نداشته باشید....فدای عمر...

 • کمی مطالعات خودتون رو بیشتر کنید.
  این آیه مطلق از همه صحابه نمی گوید بلکه سخن از اصحاب و ياران خاص پيامبر (صلى اللّه عليه و آله ) است آنها كه در خط او بودند نه اینکه آنانی که از جنگ فرار می کردند و قصد ترور حضرت رو داشتند و ...

 • مهمان - اتحاد اسلام

  اهای جناب که دارید مولوی را تهدید میکنیدبرای این انقلاب که میگویید ما هم شهید دادیم ما هم جانباز داریم و اگر رهبر انقلاب ذستور دهند باز خواهیم رفت و سینه سپر خواهیم کرد و به این امکانات که میگویید حق ایرانی بودن که داریم نه شیعه یا سنی بودن پس به اصل 12 قانون اساسی احترام بگذار و دیگر توهین نکن
  ====================
  پاسخ:
  اولا سلام
  ثانیا ما با برادران اهل تسنن کاری نداریم و غالبا برای ما دوست داشتنی و قابل احترام هستند.
  ثالثا تذکر ما به شخص جناب عبدالحمید بود که حواسش رو جمع کند.
  رابعا توهینی نکردم.

 • بسیار جالب بود. با سپاس فراوان
  از باب اطلاع : مولوی عبدالحمید دارای چهار همسر و 45 فرزند میباشد. مولوی دیگری در کنارک (چابهار) 65 فرزند دارد!!!!!!!!!!!!! لطفاً در حد امکان اطلاع رسانی شود. التماس دعا
  ===============
  پاسخ:
  با سلام
  از ایشان نقل شده که گفتند باید ایران رو با تکثیر اولاد از شیعه پس بگیریم و با این زاد و ولد هایی که دارند صحت کلام مشخص می شود.

 • مهمان - اهل سنت

  در پاسخ به: مهمان - علی

  و علیکم السلام ورحمته الله،
  آیا آوردن فرزند عیبه شما کلاه خدایتان را نگه نداشته باشید که حرمت هروی زن را با شیعه بردید .این واضح است که شما لذت جنسی خود را بدین شرح بر طرف میکنید ، ایا این میشود که مردم شهوت خود را با همسرش بر طرف کند یا مثل شما با نام نامحرم ....
  التماس الحظه آیی تفکر

 • تهمت نزنید . زنا در اهل تسنن هم هست و می تونید از دادستان شهرهاتون آمار وحشتناک رو دریافت کنید.

 • مهمان - هیچکس

  سلام
  احسنت جناب طلبه پاسخگو
  درسته که اهل سنت، برادران و خواهران ما هستند و بخاطر تاکید سرورمون حضرت سید علی به وحدت احترام بهشون واجب، امــــــــــا نباید فراموش بشه که این کشور نظامی شیعی ای داره و احترام به تمام مراتب و طبقات نظام و اعتقادات بر تمامیِ اقلیت ها از برادران اهل سنت گرفته تا آشوری های این مملکت واجبتر و ضروری تر هستش...
  در هر کشوری که بخواهیم پا بزاریم یا زندگی کنیم احترام به نظام و اعتقادات اون کشور جزو اولین و اساسی ترین حقوق و اصولیِ که بـــایـــد رعایت بشه...تو همه جای دنیا این مرسوم و طبیعیه...منِ بچه شیعه مثلا تو کشوری مثل هند حق ندارم! اجازه ندارم! به بزرگان هندوها توهین کنم...یا مثلا تو یه کشور اروپایی اجازه ندارم به پاپ اونها توهین کنم...این در مورد ایران هم صدق میکنه...یک آشوری..یک کلیمی...یک مسیحی...یک ارمنی...یک زرتشتی و یک برادر یا خواهر سنی حق نداره! ابداً اجازه نداره به بزرگان شیعه توهین کنه...
  شیعه به روش مقتدای خودش امیرالمومنین علی(ع) همیشه احترام میزاره به دیگر مسلک ها...
  در مورد جمعیت هم، همین الان یاد جریان بسیار جالبی افتادم، سالها قبل حدوداً 6 یا 7 سال پیش با دختر جوانی که به همراه آقایی بودند در جایی به طور اتفاقی دیداری داشتم، خب همون اول چون آقا لباس بلوچی داشتند متوجه شدم که از سیستان اومده بودند اما متوجه نشده بودم که اهل سنت هستند که با همصحبتی با دختر جوان گفتند که از اهل تسنن هستند، مسئله جالب برای من اون زمان این بود که من فکر میکردم که این دختر جوان که به گفته ی خودشون 17 ساله بودند دختر اون آقا هستند، اما برام توضیح دادند که همسر سوم اون آقای میانسال هستند، من مات و متعجب بهش نگاه میکردم که چرا؟! تو که زیبایی قطعا پسرهای جوان زیادی خواهان تو هستند پس چرا با مردی با این تفاوت سن اونم به عنوان همسر سوم ازدواج کردی؟ پاسخ دختر اون زمان برام ساده و گیج کننده بود اما الان ربط پاسخش رو میفهمم!!! بهم گفت: من چیکار دارم که زن دیگه ای داره، برای من پول و خونه و رفاه فراهم میکنه منم براش بچه میارم!!!
  عــــــــــجب...خیلی جالبه بعد از سالها دقیقا همین الان این خاطره یادم افتاد، و البته بی حکمت نیست!
  و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین...

 • مهمان - کیوان

  حافظ هر آن که عشق نورزيد و وصل خواست

  احرام طوف کعبه دل بی وضو ببست

  همه قصه بر سر ولایت است که همون عشقه و بدون اون هم وصل میسر نمیشود و هر کس که اهانت کند به علمای شیعه باید خودش جواب خدا رو بده.

 • مهمان - عبدالله

  سلام

  ایشون خیلی پیش تر از اینها هم مخالفت خودشون رو با شیعیان بروز دادن. واقعا متاسفم برای این مولوی. خدا رحمت کنه . مولوی جنگی زهی رو که واقعا مسلمان بود. مسلمان یعنی تسلیم محض خداوند . وحدت شیعه و سنی هم بر پایه ی همین تعریف هست. بنده نتیجه می گیرم ایشون تسلیم محض خدا که نه تسلیم محض نفس و قدرت طلبی و تعصب خودشه.

 • مهمان - هادي

  با سلام . عرض ادب به استاد خودم جناب حجت السلام فلاح: تشكر وي‍ژه دارم بابت تمامي تلاش شما در مورد احياي دين اسلام و حقانيت شيعه.
  متاسفانه بعضي از افراد تعصبي كه از روي هوا و هوس و بدون عقل به اين مقاله ايراد مي گيرند. لازم دانستم به تمامي برادران اهل سنت عرض كنم كه اگر مملكت ما بدست رهبر دلسوز مانند آقا نبود الان همه ما وضعمون مانند سوريه و عراق و.. بود و بايد بريم روزي هزار بار سجده شكر كنيم.
  يا علي
  =============
  پاسخ:
  با سلام
  ممنون دوست عزیز لطف دارید شما.
  خدا ان شالله همه ما رو به راه راست هدایت کند.

 • مهمان - روحانی سبز

  برادر من، من هم با شما هم لباس هستم. ممنون میشم شغل خود را عنوان کنید تا بدانیم پول شما حلال است یا حرام یا مشبه؟
  ===================
  پاسخ:
  متوجه منظورتون نمیشم! من طلبه هستم

 • مهمان - محمد

  جناب فلاحی عزیز شما یک طرفه قضاوت می کنی پول مفت از دولت ومردم میگیری در سایه برکت انقلاب می خوابی و... زیر کولر چه می دانی به مناطق اهل سنت چقدر ظلم میشه یا اصلا خدماتی نمی دهد دولت هرکه سر کار شیعه وکارهای خدماتی را به مردم سنی وبومی داده اند .
  ======================
  پاسخ:
  با سلام
  شکر خدا ما زیر منت دولت نیستیم و هیچ پول مفتی هم از آنها دریافت نمیکنیم. اما این روزها رو پیش بینی میکردند که فرمودند طلبه ها نباید از دولت پولی بگیرند.
  بله به اهل سنت داره ظلم میشه که ماشالله بیشترین تعداد فرزندان رتبه یک تا شش به همه شهرهای سنی نشین برمیگرده و عده ای تا 40 تا 50 تا بچه هم دارند.
  همین عبدالحمید هیچ میدانید چند زن و چند فرزند دارد؟ برید تحقیق کنید. حال شیعیان چند بچه دارند؟ به شما ظلم می شود؟ در بهش زندگی میکنید و قدردان نیستید.

 • مهمان - سهیلامرادی یک سیستانی(شیعه)

  باسلام اگردراون زمان درسیستان وبلوچستان بودین یااگه یکم روزنامه هاوسایت هاروبررسی میکردین متوجه میشیدن دامادآقای مولوی عبدالحمید)ازشیوخ محترم بلوچ(اهل سنت)درراه بازگرداندن مرزبانان ایرانی وبه دست معاندین شهیدشدندوبخاطراینکه ایشون جناب آقای مولوی عبدالحمیدهمونطورکه خانم لیلی محمدی کامنت گذاشتن سهم بسیارارزنده ای درآزادی سربازان گروگان گرفته شده داشتندودارندواگر ایشون نبودن وبه صورت محلی ازاقدام کثیف معاندین تروریست جلوگیری نمیکردن الان سربازان ماکشته شده بودندپس ایشون شایسته تکریم هستند
  ===============
  پاسخ:
  سلام
  نه اینطور که شما میگید نیست و طبق گفته خود عبدالحمید داماد ایشان در راه بازگشت تصادف کرده و کشته شده نه شهید و ...
  در ثانی بنده منکر تلاش های ایشان نشدم و همانطور که عرض کردم در این زمینه حرف زیاده اما اینها دلیل بر توهین هایشان به مراجع و بزرگان نمی شود.
  در ضمن خانم لیلی محمدی هم خودتون بودید که با اسم دیگه نظر گذاشته بودید. دقت کنید که اینجا ای پی ها ثبت میشه و شما که ادعای طرفداری از ایشان رو دارید نباید بف فکر فریب دیگران باشید و این کار درست نیست.

 • مهمان - لیلی محمدی

  من خودم سیستانی(شیعه)هستم جناب مولوی عبدالحمیدسهم ارزنده ای شاید80درصددرآزادی سربازان به گروگان گرفته شده دارندپس بیایم به جای اتهام زدن به ایشان، ازایشان تشکرنماییم
  =====================
  پاسخ:
  هیچ اتهامی زده نشده. با دقت مطالعه کنید.

 • مهمان - مهمان

  اگه مولوی عبدالحمیدنبود4مرزبان ایرانی روکشته بودن ایشون حتی دامادشون رودراین راه ازدس دادن من خودم شیعه هستم واین صحبتهاکه گفتین صحت نداره
  ==============
  پاسخ:
  با سلام
  خود آزاد کردن چهار مرزبان قصه ای درازا داره و اینطور که ما میگید نیست.
  دامادشون؟ کجا گفته شده؟ سند؟
  این صحبت ها صحت داره و حتی رسما بعد از مدتی عذرخواهی کردند.

 • مهمان - هدی

  سلام
  "به راحتی در شهرهای مرزی تبلیغ می کنید و شیعیان را جذب مذهب خود می کنید و در آخر طلبکار هم هستید که در ایران حق اهل تسنن ضایع می شود"
  چه ناگوار بود! خدوندا بر شیعیان حقیقی علی (ع) و آل او بیفزای

 • مهمان - مهمان

  شما طلبه ای در کار بزرگان دخالت نکن
  شیخ الاسلام هم طلبه بسیار دارد و اولین چیزی که به انها می آموزد ادب است
  اگر استادان شما موفق در کارشان بودند این همه فساد و دین گریزی دامن مملکتمان را نمیگرفت
  ==================
  پاسخ:
  امیدوارم به شاگردان خود ادب سلام دادن رو هم یاد داده باشند.
  ما در این متن هیچ بی ادبی نکردیم و تنها حرف دل رو زدیم. اینکه حرف حق تلخ باشه میدونم سخته.کاش به اندازه ادب ما مخالفین هم داشتند.
  این فساد هم علتش بر میگرده به اینکه از استادید ما بعضی مسئولین فاصله گرفتند و سکولار فکر میکنند.

 • مهمان - مهمان

  تا جایی که بنده خبرها رو دنبال میکردم همش ایت الله های خودمان نمایندگان شیعه خودمان به عبدالحمید توهین میکردند و به جای تشکر از ایشان در بحث ازادی مرزبانان با بدترین و سخیف ترین حرفها به ایشان تاحتند بس ما یه دره منصف باشیم
  =================
  پاسخ:
  با سلام
  میشه چند مورد از این توهین ها رو مستند بفرمایید؟

 • مهمان - مهمان

  برای من خیلی جالبه که یکی کشور رو از خودش میدونه و انگار اهل سنت شهروند این کشور نیستن و از هوا وارد این سرزمین شدن!
  ================
  پاسخ:
  با سلام
  دوست عزیز ما کشور رو برای خودمون ندونستیم فقط عرض کردیم در حکومتی شیعی است که با آن در امنیت هستند و به راحتی زندگی می کنند شاکر باشند و توهین نکنند.

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

آخرین ارسال های انجمن

خبرخوان یافت نشد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

جدیدترین مطالب سایت