چرا رهبری با ظلم و فساد در جامعه مقابله نمی کند؟

پرسش:

یاسر: سلام.تشکر از بحث های خوب و به روزتون.سوال من اینه که چرا این همه فساد و دوزدی و... در جامعه صورت میگیرد ولی رهبری هیچ اقدامی نمی کند و چرا مسئولی که گند به جامعه میزنه رو رهبری دستور به عزلش نمیکنه.الان تو سینما و صدا و سیما این همه فساد
در بانک ها این همه فساد
ادارات پارتی بازی  و...
که حتما رهبری از همه خبر داره خوب چرا جلوش رو نمیگیره؟
بعد طلبه سیرجانی بیچاره باید زندانی بشه.به نظر شما رهبری از زندانی شدن این طلبه خبر نداره؟
حتما خبر داره پس چرا اقدامی نکرد؟
ممنون میشم این شبهات رو خوب و کامل توضیح بدید تا دیدم به رهبری عوض نشه.
پاسخ:
با عرض سلام و ادب احترام
ببنید در نظام اسلامی ولی فقیه که الان شخص امام خامنه ای ( حفظه الله تعالی ) هستند  وظایفی بر عهده دارند ، این وظایف را که عینا در قانون آمده بدین شرح است :
اصل 110 قانون اساسي ،چهار وظيفه ي مهمّ دررابطه با كلّ نظام جمهوري
اسلامي ايران را برعهده رهبر گذاشته است:
1- تعيين سياست هاي كلّي نظام جمهوري اسلامي ايران پس ازمشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام؛
2- نظارت برحُسن اجراي سياست هاي كلّي نظام؛
3- حلّ اختلاف وتنظيم روابط قواي سه گانه؛
4- حلّ معضلات نظام كه ازطريق عادي قابل حلّ نيست، ازطريق مجمع تشخيص مصلحت نظام؛
دوست عزیز میبینیم که وظیفه ی رهبری این نیست که تا خلافی در فلان اداره با صدا و سیما اتفاق افتاد ایشان بدوند بروند جلوی خلاف را بگیرند. پس مسول آن سازمان و نهاد کارشان چیست؟؟  هر مشکلی ، مسولی دارد و هر اداره سازمان و نهاد مسول دارد. وظیفه ی رهبری ابلاغ سیاست های کلی نظام و نظارت بر اینهاست تا مصالح ، امنیت ، استقلال و تمامیت ارضی کشور را حفظ کنند. شان و جایگاه رهبری بسیار بالاتر از این است که پیگیر خلاف و فساد فلان خانم بازیگر سینما شود.  حضرت آقا در مورد مشکلات و فساد ها ی سینما و فرهنگی تذکرات لازم را به مدیران مربوطه ابلاغ میکنند و راهکارها و توقعات خودشان را بیان میکنند. این مسولان هستند که باید رسیدگی کنند.
توجه شما را به یکی از فرمایشات رهبری معظم جلب میکنم. در ماجرای عزل وزیر محترم اطلاعات توسط رئیس جمهور ، دیدیم که رهبری معظم مستقیما وارد عمل شدند و با حکم حکومتی خود ( نه دستور به رئیس جمهور) وزیر محترم را بر مسند خود ابقا کردند. در این جریان امام خامنه ای فرمودند بنده قصد دخالت ندارم و نداشتم و بنا هم بر دخالت نیست ولی جایی که مصالح کشور و انقلاب در خطر باشد وظیفه ی قانونی خود را اجرا میکنم. طبق این فرمایش،ولی امرمان ، ملاک ورودشان به قضایای مختلف را منافع و مصالح کشور و مردم و انقلاب قرار میدهند.  یا مثلا در زمان دولت اصلاحات وقتی امام خامنه ای دیدند که دولت در مقابل گروه 5+1 عقب نشینی میکند و این عقب نشینی ها منجر به تعطیلی نیروگاه های هسته ای ما شد ، ایشان مستقیما ورود پیدا کردند و دستور فک پلمپ نیروگاه ها و فعالیت دوباره ی آنها را صادر کردند. بعدا ایشان طی یک سخنرانی در دیدار با دانشجویان فرمودند : بنده به دولت گفتم عقب نشینی نکنید و اگر عقب نشینی بکنید خودم دخالت میکنم و ورود پیدا میکنم و نهایتا وقی نیروگاه های ما را تعطیل کردند خودم  شخصا وارد میدان شدم.
از طرفی در بعضی مسائل ، ما  ملاک تشخیص خوب و بد بودن کاری را  حرف خودمان را در نظر میگیریم و بعضا احساساتی رفتار میکنیم ولی امام خامنه
ای ( روحی له فداه) با عقل و مصلحت و با اشراف کامل بر روی مسائل جاری کشور  و دیدی همه جانبه تصمیم میگیرند و حرف میزنند.دوست عزیز به شما توصیه میکنیم حتما و حتما وظایف رهبری در قانون اساسی را مطالعه بفرمایید که دلیل ایجاد این شبهات آشنا نبودن به وظایف قانونی رهبری در قانون اساسی است.
در مورد طلبه ی سیرجانی ، دفعه ی اولی که ایشان را دستگیر کردند و زندانی کردند ، با دستور مستقیم رهبری معظم انقلاب ایشان آزاد شدند ولی بار دوم که این طلبه را بازداشت و زندانی کردند امام خامنه ای  دخالت نکردند چون کار این آقای طلبه خلاف قانون بود. در ماهیت خوب و عدالت طلبانه ی این طلبه شکی نیست ولی هر کاری راه قانونی دارد و با تجمع و تحصن و ایجاد جو روانی در جامعه عدالت اجرا نمیشود.نمیشود که هر کس برای اجرای حکمی خودش دست به کار شود.!! آن وقت جامعه به هرج و مرج و تشنج و بی عدالتی سو خواهد گرفت.
موفق باشید.

نظرات (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

خب جواب گوینده محترم . نمیتونه اون مسئولی که تو میگی حرف گوش نمیکنه عزل کنه ؟؟؟؟
مسئولی که تو کارش سست باشه همین فسادها از توش در میاد دیگه...
مسئولی که با پارتی بازی بره به یه منسبی برسه انتظار داری چیکار کنه . اون نمیتونه با لابی ها یکی به دو...

خب جواب گوینده محترم . نمیتونه اون مسئولی که تو میگی حرف گوش نمیکنه عزل کنه ؟؟؟؟
مسئولی که تو کارش سست باشه همین فسادها از توش در میاد دیگه...
مسئولی که با پارتی بازی بره به یه منسبی برسه انتظار داری چیکار کنه . اون نمیتونه با لابی ها یکی به دو کنه .
مسئول مملکت شخص رهبری هست . حضرت امام خمینی هم رهبر بودن ... اگه فسادی اتفاق می افتاد سریعا جلو گیری میکرد .

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام . اتفاقا یکی از مشکلات ما اینه که سیاست مداران ما خودشون رو خیلی بزرگتر از اونی میدونند که توی یه سری از مسائل دخالت کنند . مثلا این که شما میگید رهبری خیلی بزرگتر از اینه که جلوی یک خانوم بازیگر سینما رو بگیره به نظر من حرف اشتباهی هستش...

با سلام . اتفاقا یکی از مشکلات ما اینه که سیاست مداران ما خودشون رو خیلی بزرگتر از اونی میدونند که توی یه سری از مسائل دخالت کنند . مثلا این که شما میگید رهبری خیلی بزرگتر از اینه که جلوی یک خانوم بازیگر سینما رو بگیره به نظر من حرف اشتباهی هستش . ببینم امام علی مرتبش بالاتره یا امام خامنه ای؟ خب معلومه که امام علی. اما امام علی با اون همه بزرگیش جلوی یه بچه یتیم مثل یه گوسفند اونقدر چهار دست و پا راه رفت و صدای گوسفند در آورد تا بتونه بچه یتیم رو بخندونه و وقتی یکی از یاران امام به او گفت یا علی مرتبه ی شما خیلی بزرگتر از اینه که خودتون رو شبیه گوسفند کنید امام علی گفت: خندیدن این بچه یتیم از هر چیزی برای من بالاتره .
ببینم اون موقع امام علی رهبر جامعه نبود ؟ اون موقع امام علی دشمن نداشت که براش حرف در بیارن؟
فقط الان دشمنان برای ما حرف در میارن؟ اینا همش حرفه . اگر اون بالا بالایی ها به قول شما که میگید مسلمانان واقعی هستند مملکت این همه مشکلات نداشت .
=====================
پاسخ:
با سلام
این مقایسه شما اصلا درست نیست چون شرایط زمان بسیار متفاوت است. در آن زمان یک کوفه بود و جمعیت محدود . اما الان چی؟ یک ایران و حتی جهان و یک رهبری.
در ثانی رهبری هم همچون امام علی دیدار با خانواده شهدا دارند. آیا تصاویر رهبری با بچه کوچیک که چقدر هم صمیمانه است ندیدید؟ یا در کوه نوردی که دختر و پسری که دوست هستند به زیبایی برخورد میکند و عقدشان رو می خوند.
وقتی مسئولیت ها تقسیم شده اند این ارشاد و حوزه و ... است که باید تذکر دهند. رهبری اگر در مورد نفر به نفر دخالت کنند باید از صبح تا شب فقط آدم لیست کنه و فقط اسم ببره تا چه برسد به توضیح.
ما نباید کوتاهی های خود و مسئولین را به پای رهبر بگذاریم.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
از آنجاییکه رهبری نظام اسلامی مسئولیتی کلی دارد توقع بی جا نیست که در شرایطی که بمصالح اسلام و مسلمین
آسیب میرسد شخصا دخالت کند که در بعضی امور میکند ولی این را هم بدانیم که افراد جامعه تا به آگاهی و رشد کافی
در شناخت مسائل نرسند حتی در...

با سلام
از آنجاییکه رهبری نظام اسلامی مسئولیتی کلی دارد توقع بی جا نیست که در شرایطی که بمصالح اسلام و مسلمین
آسیب میرسد شخصا دخالت کند که در بعضی امور میکند ولی این را هم بدانیم که افراد جامعه تا به آگاهی و رشد کافی
در شناخت مسائل نرسند حتی در زمان امام معصوم هم نمیتوان ارزشها را اجرایی نمود و بزرگترین آسیبهای امروز جامعه
زمانی ست که به کسی بر اساس سابقهء مثبت او مسئولیت داده میشود متاسفانه پس از مدتی دچار تزلزل و یا انحراف شده و در مدیریت سطوح مختلف جامعه تاثیر سوء میگذارد. ...... با تشکر

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام [گل]
سيدعلي رهبرو مولاي ما
مهرعلي نغمهء دلهاي ما
پيرو او تا بشهادت رهيم
عزت ما نقطهء ماءواي ما
بمانند نسل امروز هم بسان نسل دیروزی براه اقتداء کردن[ chashmsabz.blogfa.com ]

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
دوست عزیز اطلاعاتتان در مورد طلبه سیرجانی غلط است.
طلبه سیرجانی بار اول با پیگیری های دفتر آقا آزاد شدند و بار دوم مستقیما توسط امام خامنه ای با پیام شفاهی شکرالله مساعیکم آقا خطاب به ایشان از زندان آزاد شدند و حتی بار سوم نیز که اخیرا بود...

سلام
دوست عزیز اطلاعاتتان در مورد طلبه سیرجانی غلط است.
طلبه سیرجانی بار اول با پیگیری های دفتر آقا آزاد شدند و بار دوم مستقیما توسط امام خامنه ای با پیام شفاهی شکرالله مساعیکم آقا خطاب به ایشان از زندان آزاد شدند و حتی بار سوم نیز که اخیرا بود یعنی 28 اسفند 91 نیز با اعتراض امام خامنه ای به حکم دادگاه ویژه روحانیت از زندان آزاد شدند.
دوست عزیز در مورد تحصن و تجمع هم اطلاعاتتان کافی نیست
چه کسی گفته تحصن غیر قانونی است در باره تحصن هیچ قانونی نداریم و هیچ کس نمی تواند نسبت به تحصن ایراد بگیرد به نظرم اطلاعات حقوقیتان را بیشتر کنید.
این جملات آقا در مورد تجمع هم شاید خالی از لطف نباشد برای شما:
آقا در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال ۸۲ در دیدار با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که: « آیا حرکتهایى همچون تجمّع مقابل قوّه قضاییّه و مطالبه شدید از آنها در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادى، تضعیف نظام است؟
می فرمایند: «فرق مى‌کند. گاهى اوقات قوّه قضاییّه مایل است واقعاً کارى انجام دهد، که اگر پشتوانه این‌طورى هم ببیند، حتماً انجام خواهد داد. بعضى از امواج سیاسى جلوِ قوّه قضاییّه را در بعضى از کارها مى‌گیرد؛ بنابراین تصوّر نمى‌کنم این کار تضعیف نظام باشد. البته گاهى ممکن است در شرایطى تضعیف باشد، اما در شرایطى هم تقویت است؛ یعنى در واقع کمک به آنهاست تا کارى را که مى‌خواهند، بتوانند بکنند و در برابر بعضى از جریانهاى سیاسى که مزاحمت ایجاد مى‌کنند، حربه قویترى داشته باشند.»
به این راحتی و بدون تحقیق کافی درباره کسی حرف زدن عقوبت بدی دارد برادر
به جای این حرف ها و به جای پاک کردن صورت مسئله به نظرم برای پاسخ به این سوال این مطلب را بخوانید و این طور جواب دهید:
http://yaran57.com/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AD%D8%A7%D8%AC-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%B5%D9%88%D8%AA/
لطفا این مطلب را بخوانید و آن وقت شما هم منتشر کنید.
========================
پاسخ:
با سلام
این جواب رو دوست عزیزمون آقا مرصاد دادند که چند سوال سیاسی رو ایشون دادند نه بنده.
و بنده حرف شما رو درست میدونم.
اون مطلب رو هم میتونید خودتون به سایتم ارسال کنید تا تایید کنم و نشر پیدا کنه.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. خوشحال میشم به وبلاگ بنده سر بزنید و نظر بدین. علاقه مندم تبادل لینک داشته باشیم.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام توجه شما به وظایف رهبری جالب است ولی خالی از اشکال نیست صادقانه صحبت کنیم، ایا وظیفه رهبری صرفا چیزهایی است که شما نوشته اید؟ خیر ما دم از ولایت مطلقه می زنیم یعنی رهبر در ریزترین شئون زندگی ما می تواند دخالت کند و ولایت دارد از طرف دیگر...

سلام توجه شما به وظایف رهبری جالب است ولی خالی از اشکال نیست صادقانه صحبت کنیم، ایا وظیفه رهبری صرفا چیزهایی است که شما نوشته اید؟ خیر ما دم از ولایت مطلقه می زنیم یعنی رهبر در ریزترین شئون زندگی ما می تواند دخالت کند و ولایت دارد از طرف دیگر رهبر شخص اول مملکت است فلذا پرمسئولیت ترین پست را دارد و باید پاسخگوترین نیز باشد فرموده اید رهبر نمی توانند در مسائل خورد وارد شوند قبول میکنم ولی وظیفه نظام اسلامی است که فضا را برای نقد و پرسش و پپاسخ انقدر باز بگذارند که عامه مردم بتوانند مسئولان ریز و درشت را امر به معروف کنند بدون هیچ هراسی گفتنی ها بسیار است یک نصیحت برادرانه: مهم ترین کاری که نظام اسلامی باید بکند اثبات کارامدی نظام دینی است/ اگر در این کار موفق نشود (کما اینکه فعلا ضعفها بسیار است) محکوم به شکست خواهد بود

پاسخ طلبه پاسخگو:
سلام
جوابتون رو در این پست دادم.
http://t-pasokhgoo.ir/virtualcity-21877.xhtml
موفق باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

احسنت احسنت خداقوت حاجاقا

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

دانــــــلود های مفیـــــــــــــــــــد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

بیشترین دانلود ها

جدیدترین مطالب سایت