رابطه جنسی دهانی حكم چيست؟

پرسش:
شوهرم دیپلم دارد و من لیسانس از بسیاری از جهات اجتماعی، معنوی و مهارتی از او سرم ولی او شخصیت من را نادیده گرفته است از من رابطه زناشویی دهانی می خواهد من که این عمل را غیر انسانی می دانم از این عمل تا بتوانم فرار می کنم ولی او می گوید شما ناشزه هستید و نفقه به تو از لحاظ دینی تعلق نمی گیرد،از نظر شرعی او درست می گوید؟

پاسخ:
با سلام و عرض ادب
براي روشن شدن جواب كه آيا اين زن ناشزه است ياخير ؟و آيا ميتواند جواب رد به خواسته شوهر بده يا نه ؟ مجبورم اصل استفتاء را با جواب مطرح كنم .

سؤال :: با توجه به بعضي از فيلم هاي ماهواره كه بعضي افراد مي بينند و سپس از همسران خود هرگونه استمتاع غير متعارف را مطالبه مي كنند، آيا تمكين زوجه در مورد هر گونه تقا ضا (حتي ارضاع از طريق دهان) واجب ميشود ؟

جواب: تمكين از غير طريق متعارف برزن واجب نيست اين نظريه همه مراجع معظم تقليد است .وبا رد اين در خواست زن ناشزه نمي شود و از نظر اخلاقي اين كار درست نمي باشد و خود نگاه كردن به ماهواره حرام مي باشد.

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان می توانید درباره این موضوع نظر دهید.

0
نظرات شما نیاز به تایید مدیریت دارد.

نظرات (34)

 • مهمان - پسر خوب

  سلام حاج اقا
  راستش من می خوام زن بگیرم از یه دختری خوشم
  می اد ولی در بچه گی مادر اون دختره به من شیر داده
  و الان می گن که نمی تونیم با هم ازدواج کنیم
  و حرام است ایا راه حلی برای این که من با اون دختر ازدواج کنم وجود دارد
  با تشکر ولی اکر می شود با ذکر دلیل یا مدرکی باشد
  چون باید خانواده را راضی کنم

 • سلام
  شیری باعث محرمیت است که دارای شرایط زیر باشد
  * از زن زنده خورده شود؛ بنابراین اگر زن در بین مدّت شیردهی بمیرد و پس از مرگش مدّت شیرخوردن بچه کامل شود، با این شیر محرمیت ایجاد نمی شود.
  * شیر پس از تولد نوزادی پدید آید که نطفه اش از آمیزش حلال و صحیح بوده؛ و اگر از آمیزش مشتبه به وجود آمده باشد نیز محرمیت ایجاد می کند.
  * از آمیزش یک شوهر و از یک زن پدید آمده باشد.
  * بچه مستقیماً شیر را از پستان زن بمکد، نه اینکه با دوشیدن در دهان نوزاد و یا در ظرف، شیر را به او بخورانند.
  * بچه پیش از دو ساله شدن آن شیر را بخورد.
  ٢- به مقدار معینی شیر بخورد و آن مقدار یکی از سه صورت زیر است:
  - به مقداری که گوشت بر بدن کودک بروید و استخوانش محکم شود.
  - در یک شبانه روز فقط غذایش همان شیر باشد.
  - پانزده بار به طور کامل شیر بخورد.
  اگر یکی از شرایط شیردهی مراعات نشود محرمیّت ایجاد نمی شود.
  اگر این موارد رعایت نشده ایراد ندارد

 • مهمان - Masoud

  سلام حاج اقا راستش من یه دفعه چندسال پیش با یه خانم دوست شدم که البته بعد فهمیدم شوهر داره ما باهم سکس نداشتیم ولی ... ایا من زنای محسنه کردم و چی میشه

 • با سلام
  خیر زنا نبوده اما اگر در دانستن حقیقت کوتاهی کردید معصیت بزرگی کردید.

 • مهمان - کبری

  سلام من زنی هستم چهار سال است ازدواج کردم خیلی کم از رابطه جنسی اصلاخوشمزه ن میاد ورهرام با من دعوا داره شما دلیلی دارید

 • سلام
  متوجه سوالتون نشدم.

 • مهمان - الناز

  حاج اقا سلام و عرض ادب .چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جوابمو بدین من ۲۱سالمه با یکی دوستم که۳۰سالشه سه ساله باهمیم رابطه ی خوبی ام داریم عاشق همیم تا حالا تو این سه سال اصلا به من پیشنهاد رابطه ی جنسی نداده اصلا فقط در حد عشق بازی باهم بودیم حتی تا حالا سکس دهانی ام نداشتیم هرچند شهوت خیلی بالایی داره ولی قدرت کنترلشم داره چندماهه نه بطور دائم ولی چند بار این اتفاق بینمون افتاده خوردن الت اون میخواستم بدونم من تا حالا بجز این اقا که اولیشن شخصی بوده که اینکارو کردم تجربه ای با کسی نداشتم ایاضرری برای من داره؟من خودمم دوست ندارم ولی ناچار به این کار شدم ناخواسته و غیرعمدی

 • با سلام
  ضرر جسمی رو نمیدونم و در تخصص من نیست. اما اینکار حرام و برای آینده تون خوب نیست.

 • مهمان - مهمان

  با سلام حاج آاقا. همسر بنده برای تحریک شدن نیاز به رابطه دهانی داره وازمن همیشه این عملو برای شروع کار میخواد. مگرنه به اوج لذت نمیرسه. حکمش چیه وچه باید کرد آیا درخواستشو نادیده بگیرم

 • با سلام
  این کار حرام نیست و مشکلی نداره انجام دادنش.

 • مهمان - مظفر احسانی

  باسلام میخاهم بدانم سکس از طریق دهان غسل جنابت برای خانمها واجب میشود یا خیر ???

 • با سلام
  اگر خانم ارضا نشود خیر غسلس ندارد.

 • مهمان - فاطمه

  سلام
  من یه ماه با پسری دوست شدم یه بار سوار ماشین شدیم تا از نزدیک ببینیم همدیگرو،.... بخدا من دنبال چنین رابطه ای باهاش نبودم همون روز باهاش همه چی رو تموم کردم.
  الان با پسر دیگه ای دوست شدم خیلی هم دوسش دارم در مورد گذشته بهش گفتم تاخیانت نشه، الان میگه تو نجسی و پاک نیستی ، میگه دهنت پاک نیس، چیکار کنم دهنم پاک شه ؟ غسلی چیزی وجود داره ؟ زندگیم داره نابود میشه کمکم کنید

 • سلام و ادب
  نه خیر نجس و ... نشدید و نیازی هم به غسل نیست.
  اما اینکه انقدر خودتون رو راحت میفروشید و عرضه می کنید جای ناراحتی و نگرانی دارد. پسرا دنبال هوس و سوء استفاده از شما هستند و به اسم ازدواج گول میزنند و آخرشم هیچ.

 • مهمان - مهمان

  سلام
  اگر رابطه دهانی شود ولی منی از مرد خارج نشود ایا مرد باید غسل جنابت کند یا خیر

 • مهمان - ناشناس( ب ج )

  بشدت معتاد اینترنت شده ام و زیاد فیلم های سکس و امیزشی را تماشا میکنم فقط همین و بمحض اینکه ازدیدن فیلم ها و تصویرها خسته شدم . چون میدانم کار حرامی انجام داده ام استغفار هم میکنم . ایااین یک نوع نفاق نیست . چکار کنم که از این عادت بد دست بردارم - بارها ( بیش از هزارباز تصمیم گرفته ام که این عمل را ترک کنم ) ولی چون عادتشده نتوانسته ام و بلافاصله برمیگردم و عمل را ازسر میگیرم چکار کنم ....... لطفا کمک کنید

 • همين كه متوجه گناه خود شده و قصد پاك شدن داريد، قابل ارزش و مايه تحسين است. به خاطر اين تصميم به شما تبريك مي گوييم.
  تمام انسان‏ها در تمام دوره‏ هاي زندگي خويش مكلفند كه خود را اصلاح كرده، از ناپاكي پرهيز و دوري كنند. از گناهي كه مي‏ كنند، در پيشگاه خدا بخشش بطلبند، ولي آن چه در اين بين مهم به نظر مي‏ رسد و مي ‏تواند در تمام دوران شاخص شود، پرهيز از گناه در دوره نوجواني و جواني است.
  تأكيد مي كنيم كه شما با يك توبۀ واقعي به زندگي عادي و بدون تنش برگرديد؛ توبه كننده، محبوب خداست، قرآن كريم فرموده: «ان الله يحب التّوابين؛(۱) يقيناً خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.» و وقتي كه با توبه توانستيد رضايت الهي را بدست آوريد، قطعا رضايت امير المومنين(ع)، امام زمان(عج) و بقيۀ معصومين را بدست خواهيد آورد. به رحمت و محبت خداي متعال ايمان داشته باشيد؛ در روايتي از امام صادق(ع) آمده است:«اذا كان يوم القيامة نشر الله تبارك و تعالى رحمته حتى يطمع ابليس فى رحمته؛(۲) وقتى روز قيامت فرا مى‌رسد خداوند رحمت خود را آنقدر وسعت و گسترش مى‌دهد كه حتى شيطان نيز به رحمتش طمع مى‌نمايد.»
  از شکسته شدن توبه خود نیز ناامید نشوید. «صد بار اگر توبه شکستی باز آی ». ناامید کردن انسانها کار شیطان است. پس وسوسه های او را کنار گذاشته و با امید و پشتکار بر اصلاح نفس خود اصرار بورزید.

  - مطالبي را در قالب نكات خدمتتان عرض مي نماييم:
  ۱) تصاوير و متن‌هاي مستهجن، قدرت تخيل انسان را به كار مي‌اندازند كه بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه كنند. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان و متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌كند و تحريك مي‌شود. معتادان به اين سايت‌ها كم‌كم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير مستهجن‌تر و مستهجن‌تري را طلب مي‌كنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. هر چه كه فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي مستهجن غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشكل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوك‌برانگيز نيست. او ديگر ميخكوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش زشت نيست. در سايت‌هاي مستهجن فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به كساني است كه از انحرافات جنسي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي مستهجن، خود فرد هم ممكن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. پس با همۀ اين مشكلات بايد اقدامي كرد.

  ۲) درمان مشكل اعتياد مجازي (ديدن تصاوير مستهجن):
  اگر هنوز هم به دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن عادت دارید نکات زیر را با دقت مطالعه کنید.
  توجه: ممكن است اين موارد درنظر بعضي ساده جلوه كند، ولي هنگام عمل روشن مي شود كه اثر معجزه آسايي دارد.
  * ازدواج در نخستين فرصت: ازدواج، تاثير قابل توجهي در مبارزه بااين انحراف جنسي دارد.
  * اجتناب ازتحريكات مصنوعي: مانند رمان هاي عشقي، فيلم ها و عكس هاي شهوت انگيز.
  * داشتن برنامه فشرده و تمام وقت: براي تمام شبانه روز خود، برنامه تنظيم كنند، به طوري كه وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند. تفريح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشيد.
  * بايد عادتي جانشين عادتي گردد: روانشناسان مي گويند: براي ترك يك "عادت بد" حتمابايد سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.
  * پرهيز از مطلق تنهايي: هرگز تنها نباشيد. تنهايي، محيط كاملا مناسبي براي پرورش ميكروب اين اعتياد است.
  * تلقين و تقويت اراده: "تلقين" نيز در مبارزه با اين عادت، نقش مهمي را بازي مي كند. به گفته و اعتراف افرادي كه مبتلا به سايت هاي غيراخلاقي بوده اند: نخستين گام در اين راه "اراده وتصميم" است.
  * پرهيز كامل از منحرفين: از معاشرت و همنشيني با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت، درهمه أوقات، بايد دوري جست.(۳)
  - نكتۀ نهايي:
  براي قطع كردن أعمال گناه سعي كنيد با مشغوليت پر نشاطي كه براي خود ايجاد مي كنيد، به يكباره از آن دست بشوييد و نگذاريد حتي دقايقي شيطان به سمت شما بيايد؛ روي پاي خود محكم بايستيد و نفس عميق بكشيد و بارها با خود تكرار كنيد كه "مي توانم". با ورزش و مشغوليت هاي صحيح در تن و فكر خود خستگي ايجاد كنيد تا فضاي خالي براي جولان شيطان وجود نداشته باشد.
  ضمناً براي جلوگيري از مشكلات زندگي به مقولۀ ازدواج بيشتر فكر كنيد. صحبتي با والدين داشته باشيد تا مقدمات ازدواج برايتان ايجاد شود.
  از دوست مذهبي خود هم كمك بگيريد و بگوييد شما را تنها نگذارد. دوستان در اين امر مي توانند نقش بسزايي داشته باشند.
  براي اطلاعات بيشتر حتما با بخش تلفني اين مركز (۰۹۶۴۰۰) بدون پيش شماره تماس داشته باشيد.

  ۱. بقره (۲) آيه ۲۲۲.
  ۲. علامه مجلسي، بحار الانوار، ج ۶۴۳، ص ۲۳۶، مؤسسه الوفاء، بيروت، ۱۴۰۴ ه.ق.
  ۳. مكارم شيرازي، مشكلات جنسي جوانان، ص۱۵۱، نسل جوان؛ چاپ۳۳، قم۱۳۷۶ش.

 • مهمان - یگانه

  باسلام سوالم اینک اگر دوطرف مایل ب ارتباط دهانی باشند ایا این کار ازلحاظ دینی هم اشکالی دارد یاخیر
  باتشکر از سایت خوبتون حاج آقا اجرتون با خداان شاالله

 • با سلام
  خیر شرعا مشکلی ندارد.

 • مهمان - مهمان

  حاج آقا سلام روزوتون بخیر من زنی هستم معتقد وپایبند به اصول واحکام الهی وشرعی ولی متاسفانه با کم تجربگی و احساسات با کسی ازدواج کردم که اعتقاد که نداره هیچی اعتقادات منم به مسخره گرفته و هر جور دلش بخواد براش مباحه با من رفتار میکنه هرجورم نخواد میگه همین که هست میخوای بخواه نمیخوای خوش اومدی ده سال ازداوج کردم دختری 7 ساله دارم ولی اینروزها از همسرم نا امید شدم اگه وجود دخترم نبود حتما جدا میشدم چون واقعا در عذابم ،فقط خواستم بگم جایی اینکه هی به خانومها آیین همسرداری گوش زد کنیدکاش یکم قانون انقدر موافق به نفع آقایان وضع نمیشد ،من رفتم پیش قاضی میگم همسرم شرب خمر داره برگشته به من میگه مشکل ازتوست برو زندگی کن واقعا باید تاسف خورد اول به حال خانواده هایی که فرزندانشونو حمایت نمیکنند بعد جامعه ای که زن فقط باید به میل همسرش باشه ، البته من شکایتیمو ازین دنیای بی ارزش پیش خدا میبرم وهمه چیز به قاضی مطلق میسپارم .

 • سلام
  شما هم همانند همسر فرعون آسیه پاک باشید و بدونید خدا بهترین ها رو در آخرت نصیبتون می کند.

 • مهمان - مهمان

  با سلام به نظر من هيف نيست با همسرت که با عشق اميد زندگي ميکني چنين کار کثيفي ازش درخواست کني

 • مهمان - فرشاد

  آیا ارضا شدن توسط دهان دوست دختر نا محرم زنا محسوب میشود

 • سلام
  زنا نیست اما گناه بسیار بزرگی است که باعث غضب و قهر خداست.

 • مهمان - مهمان

  احسنت حاج آقا . جه کاریه آخه.

 • مهمان - رضا

  چه گونه همسرم تقاضایی رابطه ی دهانی کنم

 • با سلام
  رابطه به این نحو رو توصیه نمیکنم.

 • مهمان - ali shah mrdan

  ... به لیسانس چه ارتباطی‌ داره اونم از نوع دانشگاه آزادش ، .... انقدر هم لیسانس لیسانس نکن لیسانس دانشگاه آزاد ...

 • مهمان - حمید

  خواهر محترم ! وضعیت من بر عکس شما است . تحصیلات بالا دارم و خانمم دیپلم است . اما کاری را که دوست ندارد هرگز از او نخواسته ام . اصرار بر این کارها در اکثر موارد از سوی همسران کم سواد و دارای تحصیلات پایین درخواست می شود . اما شوهرتان را مقصر ندانید . علت مساله این است که :
  1) صحنه های به شدت تحریک آمیز جنسی به راحتی در دسترس مردها است که تقصیر کسی نیست و کاریش هم نمیشود کرد 2) مردان و زنان ما نسبت به کارکرد و ابعاد رسانه تصویر از یکسو و نسبت به مسائل جنسی از سوی دیگر آموزش لازم را نمی بینند که تقصیر این حکومت نادان است
  نتیجه : مرد ناآگاه نسبت به صحنه های غیر واقعی و اغراق آمیز جنسی توجیه نیست و نمی تواند میان دنیای مجازی فیلم و تصویر با زندگی واقعی تفاوت قائل شود و نظیر آن صحنه ها را از همسرش ، که از این عوالم به دور است ، درخواست می کند و تو خود حدس بزن که چه تعارضی دامنگیر روابط جنسی زن و شوهر می شود
  راه حل : در مورد صحنه های جنسی با شوهرتان صحبت کنید و لازم شد خود را مشتاق و همراه نشان دهید سپس با مهارت او را متوجه واقعیت آن کنید . مثلا عکسهای واقعی و پشت صحنه شخصیت های جنسی را از اینترنت دانلود کنید و نشانش دهید . او را آگاه کنید که زندگی واقعی چیزی غیر از جلوه های جنسی مجازی و مصنوعی است . یا مثلا یک فیلم سینمایی زیبا مانند love story را ببینید و به او بفهمانید که زیبایی و لذت واقعی هنر تصویر این است نه آن که او فکر می کند موفق باشید

 • مهمان - روزبه

  رابطه جنسی دهانی با ایجاد سرطان دهان و گلو ارتباط دارد و این چیزی است که در چند پژوهش جدید تایید شده است. اگر خواهان تندرستی شریک زندگی خود هستیم باید به این موارد توجه کنیم.

وبگــــــــــردی طلبۀ پاسخگو

آخرین ارسال های انجمن

خبرخوان یافت نشد

حمایت از سایت

برای حمایت از سایت لوگوی زیر را در سایت خود درج نمایید.

جدیدترین مطالب سایت